Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

#2 | Kytkova zpráva: HODLing je správná volba! Jsi tu, takže si umíš vybrat

Kytkova zpráva z kryptosvěta: Toto je druhý díl. (První díl zde) Všechno je pomíjivé a ani příležitost kryptoměn nepotrvá věčně. Každý, kdo přichází do světa kryptoměn, volí, co je pro něj top volba. Pro nás je to HODLing. Jednou příjde čas, kdy se náš web promění na web pro uživatele kryptoměn a HODL bude jen mlhavá vzpomínka související s jeho názvem. Jednou už Bitcoin narazí na strop a výš neporoste.

HODLing je správná volba

Za předpokladu, že BTC dlouhodobě přežije a proběhne to, čemu říkáme masová akceptace (mass adoption), tak se cena Bitcoinu časem ustálí. Klesne volatilita a také dlouhodobý potenciál k růstu se razantně sníží. Očekávám, že tou dobou bude cena Bitcoinu mnohem výš. Co se týče altcoinů, je těžko něco predikovat, většina bude ráda, že vůbec přežije.

Všichni nemůžeme zakládat burzy, blockchainové startupy a vlastní altcoiny. Zdá se to sice jako dobrý nápad, vydělat na prodeji lopat ve zlaté horečce. Na druhou stranu se možná docela dobře dá vydělat i na kopání zlata, ale musíte vědět, kde kopat a nepřijít s křížkem po funuse. My nekopeme trading, ale držíme HODLing.

To není můj vynález. Někdo moudrý to vymyslel dávno před tím, než jsem do kryptosvěta přišel já. Dozvěděl jsem se o Bitcoinu až v roce 2017. Rychle jsem si ale uvědomil, že trading je právě ten nejlepší způsob, jak prodělat, zatímco HODLing byl dosud dlouhodobě úspěšný. Do komentáře mi můžete napsat, jaké byly vaše důvody, že jste se rozhodli hodlovat. Jak uvádím v úvodu, tato šance jednou skončí. Není možné předem predikovat, kdy to bude. To prostě nikdo nemůže vědět, může to být za rok, za deset let, nebo klidně včera.

Nicméně, v kryptosvětě se traduje, že jsme stále na začátku, tak doufejme, že to je alespoň z poloviny pravda. Hodleři věří, že si vybrali správnou cestu a mnohým se to již finančně vyplatilo.

Jde o peníze

Tady rád navážu na předchozí kapitolku. Kdo říká, že ho nezajímají peníze, ať jde raději pěstovat skutečné jídlo na naše nebohé řepkou žluté pole, tady jde o peníze. Kdo říká, že tu není kvůli finanční stránce, tak je tu špatně. Tady jde o peníze. Semínka, které sázíme, se jmenují Palacký, Destinnová a Masaryk. Pohybujeme se na trzích a nakupujeme, o co jiného by tu tedy šlo? Vždyť i samotný Bitcoin je navržen jako digitální hotovost – tedy peníze. Kryptosvět je o penězích, byť si část komunity hraje na to, že to tak není. Věřte mi, je to tak.

A kromě toho, kryptokomunita umí být štědrá. Lépe řečeno, úspěšní hodleři ve velkém zisku jsou štědří. Je to tak, protože pokud HODLing nepoužili k nákupu Lamba a vše nerozházeli, tak mají více než očekávali a rádi se podělí a pomůžou darem. Je to způsob, jak udělat dobrý skutek a zároveň poděkovat Bitcoinu tím, že ho touto cestou trošku zpropagují. Osobně věřím, že takový dar jistě finanční úřad uzná a nebude požadovat daň z darované částky, ale raději se zeptejte.

V kryptosvětě je také možné peníze poměrně snadno ztratit. Je lepší hodlovat BTC, než se pouštět do experimentů. Snadno se tu spálíte a stane se z vás další looser, který v kryptosvětě poškozuje životní prostředí svými výlevy. Aby byla zpráva kompletní, nesmím vynechat ani tuto část. Skutečně se tu snadno setkáte s někým, kdo hodně prodělal a nebo nezvolil HODLing když měl a sledoval, jak mu kompletně ujel vlak, který mohl znamenat doslova život měnící bohatství. Pak už moc nechybí a člověk se stává doživotním kryptopesimistou a věčným kritikem. Část těchto případů vystihuje slovo nocoiner.

Pokud jde o peníze, jsou jen dva druhy lidí, kteří peníze nemusí řešit. Jsou to ti, kdo jich mají tak málo, že se naučili je nepotřebovat, a ti, kteří jich mají tak moc, že žijí jako by peníze nebyly. Peníze nejsou všechno, ale bez nich je i Bitcoin zbytečný.

Jsi tu, takže si umíš vybrat

Nechci nikomu kritizovat jeho volbu, ale musím říct, že když jste tu a vybrali jste si HODLing, tak si skutečně umíte vybrat správný směr. Opravdu ano, protože o tom to je. Je to o výběru strategie. Nic víc není potřeba. Naopak jste to vy, kdo svou snahou do toho nějak zasahovat a vrtat obvykle nadělá více škody než užitku. Nejtěžší na tom tedy paradoxně není to, co uděláte, ale naopak nedělat nic a držet své emoce na uzdě, abyste to dokázali. Máme však to štěstí, že taháme za jeden provaz. Nemusíme se mezi sebou přít, čí analýza je správná a kdo zvolil lepší či horší strategii. V zásadě je jen jedna strategie – just HODL. A to je další velká výhoda. Díky tomu sledujeme žabomyší války v kryptosvětě tak trochu z povzdálí a můžou nás nechat v klidu. Dokonce se nemusíme účastnit ani sporů mezi Bitcoin maximalisty a altcoinery. Typický hodler drží nejvíc v Bitcoinu, ale má současně nakoupeno i pár altů, které ho zaujaly. Já jsem byl ovlivněn bull marketem 2017 a dal do altů mnohem víc, než bych dnes komukoli doporučil. Stává se a chybami se hodler učí.

No, neřeknu vám, kolik… Můžu jen říct, že zatím stále nejsem milionář a už tím jsem řekl víc, než jsem chtěl. Zastávám názor, že není dobré se příliš šířit o tom, kolik máte kryptoměn. Je to soukromá věc každého z nás. Jen bych rád trochu zchladil případnou závist. Nakupoval jsem řadu altcoinů za mnohem vyšší ceny, než jsou nyní, takže pokud dnes kupujete některé z nich, jste na tom lépe než já.

Z dlouhodobého měřítka se hra teprve rozehrává a já navíc určitě nemám ambici být nejbohatší Moravák. Ve světě se točí větší peníze, než u nás na Moravě, ale to neznamená, že jsme v něčem horší než cizinci. Moc neuznávám to, jak se přeceňuje vše ze západu a podceňujeme sami sebe, jako by naše země byla v něčem horší. V moderní civilizaci vítězí rozum nad svaly, šikovnost nad velikostí. Když si někdo na Moravě vybere HODLing, je stejně tak dobrý, jako ten, kdo se tak rozhodne v jiné části světa.

Nakonec, nikdo si přece nevybral, kde se narodí, byť si můžeme zvolit, kde budeme žít. Myslím si ale, že nakonec většinou zjistíte, že doma na Moravě je stejně nejlépe. Já tedy zatím trochu váhám, který kout Moravy je nejlepší a zároveň se musím smát své lehké provokaci vůči obyvatelům republiky Čechy. Jen žertuji, omluvám se! Ale mohli byste někteří přestat veřejně komolit název naší vlasti. Jinak ale moc díky, že jste tu a už kvůli vám všem si strašně moc přeji, aby se HODLing ukázal být pro nás všechny tou nejlepší volbou. Moc bych si přál mít jednou pod články doslova dav spokojených více či méně boháčů, kteří si díky kryptoměnám můžou krásně žít a dopřát i druhým. Už nyní se těším na tu diskuzi v komunitě. Už nyní nám ale vůbec nic nebrání ve spokojenosti a vzájemném respektu. Nenaháníme ve dne v noci nějaké trejdy a můžeme si klidně místo toho zajít třeba s rodinou do přírody, nebo prostě dělat něco užitečného. O to víc teď, když se to řada Čechů a Slováků kvůli koronaviru opět naučila, protože v lese se nenosí roušky.

Závěr

Doufám, že vás tento článek aspoň trochu bavil a nebyl moc dlouhý. Opět jsem zvolil tři samostatné části, ale tentokrát pod jasným společným tématem – HODLing. Musím vás upozornit, že všechny uvedené názory jsou čistě mé vlastní a nic v tomto článku ani jinde na webu KryptoHodler není finanční rada. Můj názor vám ale říct můžu, a ten je takový, že jste si sakra uměli vybrat, když jste zvolili HODL. Za sebe říkám, že věřím, že čas potvrdí, že jste skvělí a ukáže, že jste udělali moc dobře.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *