Americký Senátor: I Kdybychom Chtěli Bitcoin Zakázat, Nedokážeme To

news, zakázat, senát, senátor, Bitcoin, kryptoměny, Crapo, výbor, novinky, aktuality, informace, info, usa

Předseda Senátního výboru pro bankovnictví, bydlení a městské záležitosti Mike Crapo přiznal, že by bylo obtížné až nemožné zakázat kryptoměny. Pochválil Bitcoin.

Nedokážeme zakázat Bitcoin

Členové Kongresu se stále více přiklánějí k Bitcoinu a začínají chápat jeho výhody a sílu. Politický ohlas ohledně kryptoměn v USA přešel do pozitivního a nadějného tónu. Politici se chystají kryptoměny regulovat a momentálně se vyjadřují pro určitou formu rozumných regulací. Senátor Mike Crapo pak naznačil, že zakázat Bitcoin by bylo nemožné.

“Pokud by se Spojené státy měly rozhodnout a já neříkám, že by to tak mělo být, pokud by se Spojené státy rozhodly, že nechceme, aby ve Spojených státech docházelo ke kryptoměnám, a pokusili se ji zakázat, jsem si docela jistý, že to nedokážeme, protože se jedná o globální technologii, globální inovaci.“

Předseda Senátního výboru dále vyjádřil názor, že digitální technologie a inovace v této oblasti jsou prospěšné a USA by „měly být v rozvoji těchto inovací leaderem.” Také by podle něj měli začít udávat pravidla.

“Při vhodné rovnováze regulace by digitální měny a jejich inovativní základní technologie mohly přinést smysluplné výhody

Po úvodní řeči následovala rozprava, na které mimo jiné vystoupil také CEO Circle za Blockchain Association. Jak jsme vás informovali, Jeremy Allaire uvedl, že by se digitální aktiva měla regulovat jako úplně nová třída aktiv.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://www.ccn.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.