Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk na sebe přivolal hněv Anonymous: „Vaše hry na krypto trzích zničily životy!” [TOP 3 body videa]

V novém videu zveřejněném o víkendu hackerská skupina Anonymous ostře zkritizovala aktivity Elona Muska. Došlo k tomu v reakci na Muskův zásah do kryptotrhu, který podle Anonymous zasahoval do životů a snů lidí. „Očekávejte nás,” zaznělo tradiční závěrečné varování, tentokrát však speciálně pro šéfa automobilky Tesla, která se ke kryptoměně otočila zády, přestože vydělala více peněz držením bitcoinů po dobu několika měsíců, než prodejem automobilů za několik let.”

Elon Musk přivolal hněv Anonymous

Na základě nového videa s podpisem Anonymous to vypadá, že kontroverzní zásahy do kryptotrhu, ve kterých si v poslední době na Twitteru liboval Elon Musk, nezůstanou bez spravedlivé odezvy. Vzhledem k samotné povaze a názvu decentralizované skupiny hackerů nelze se 100% jistotou říci, že video bylo vytvořeno členy Anonymous. Nicméně nese všechny charakteristické znaky minulých videí a zdá se být pravé. Musk to od vypravěče v ikonické masce Guye Fawkese pořádně schytal. Za rámeček si pravděpodobně nedá žádnou z informací, které zazněly ve videu, na které se již od jeho sobotního zveřejnění podívaly téměř 2 miliony lidí.

Video se týká podnikatelova fušování do kryptoměn, ale i aktivit Tesly pod vedením Muska. Ty jsou podle hackerů v rozporu s jeho obrazem vizionáře, který se dosud těšil jedné z nejpříznivějších pověstí ve třídě miliardářů. Lidé však nyní podle Anonymous zjišťují, že se za tímto obrazem neskrývá nic víc než „narcistický bohatý chlápek, který touží po pozornosti.“ Hackeři miliardáře obviňují z výsměchu na účet milionů obyčejných lidí, kteří spoléhají na to, že jejich kryptoměnové zisky zlepší jejich životy, přičemž jim tyto sny mohl sám zmařit svými tweety. Na konci videa pak zaznělo: „Možná si myslíš, že jsi nejchytřejší člověk v místnosti, ale teď jsi narazil na sobě rovného [soupeře]. Jsme Anonymous! Jsme legie! Očekávejte nás.“

Muskovy hry poškodily kryptoinvestory

Prvním ze tří hlavních bodů, na které se video Anonymous ohledně Muska zaměřuje především, je jeho výsměch kryptoinvestorům. Jedná se zřejmě také o hlavní příčinu, kterou na sebe Musk přivolal pozornost tohoto hnutí – chcete li hackerské skupiny. Nejdůležitější části tohoto bodu si stručně shrneme:

  • Energetická náročnost těžby Bitcoinu „je rozhovor, který vedete už více než rok,” ale teprve ohrožení hlavního zdroje příjmů ukončilo Muskovu „hru na obě strany.”
  • Krok k vytvoření rady pro bitcoinovou těžbu je „oprávněně vnímán jako pokus centralizovat průmysl a převzít jej pod vaši kontrolu.”
  • Investorům Muskovy hry a „veřejné záchvaty nálady” zničily životy a sny. Jeho tweety ukazují na výsměch a „zjevné ignorování průměrného pracujícího člověka.”

Tesla žije z dotací

„Zdá se, že vaše snaha zachránit svět je více zakořeněna v komplexu nadřazenosti a spasitele, než ve skutečném zájmu o lidstvo. To je již dlouho zřejmé pro vaše zaměstnance, kteří již roky čelí nesnesitelným podmínkám pod vaším velením,” vrší na sebe Anonymous další a další argumenty ve svém obvinění Elona Muska…

  • „Malé děti pracují ve vašich zámořských lithiových dolech, které také ničí místní prostředí.”
  • „Otevřeli jste svou ochotu připravit puč, abyste diktátory instalovali na místa, kde se těží vaše toxické produkty.”
  • „Drtivá většina příjmů Tesly nepochází z prodeje automobilů, ale z vládních dotací – prodej kreditů na uhlíkové daně za vaši inovaci s čistou energií.”
  • Dokonce i Teslou zakoupený Bitcoin byl „více než pravděpodobně zakoupen za peníze z těchto vládních dotací.”

Musk není sympatický miliardář

Anonymous v neposlední řadě hodnotí samotnou osobnost miliardáře. Video na účet Muska uvádí, že je generální ředitel, který získal kultovní věhlas shitpostingem a trollováním světa na sociálních médiích.”

  • „Dokonce jste se předčasně korunoval císařem Marsu, místem, kam budete posílat lidi na smrt.”
  • Ani zmíněná inovace nepatří Muskovi, který není skutečným zakladatelem Tesly, nýbrž ji „jednoduše koupil od dvou mnohem inteligentnějších lidí”– Martin Eberhard a Marc Tarpenning.
  • Musk nemá ponětí o snech obyčejných lidí, protože se „narodil v ukradeném bohatství jihoafrického apartheidního smaragdového dolu.”

Video

Elon Musk, který svými nedávnými tweety zasel nepokoj do kryptotrhů, sklidil bouři v podání hackerské skupiny Anonymous. V sobotním videu, které předává zprávu za toto uskupení, miliardář dostal pořádně naloženo. Následně jen tweetnul: Nezabíjejte to, co nenávidíte, zachraňte to, co máte rádi.”

 

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Bronzová socha Satoshi Nakamota v Budapešti; Musk to udělal zase; Google ruší zákaz reklam pro americké kryptoburzy: Příběhy týdne

Microstrategy CEO Michael Saylor zprostředkoval úspěšné setkání Elona Muska a severoamerických těžařů Bitcoinu

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Interoperabilita: Cardano (ADA) spustí převodník ERC-20 tokenů na svou síť – zatím na testnetu

Prezident Salvadoru chce Bitcoin jako zákonné platidlo! Historický okamžik pro BTC?!?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *