Sobota, 20 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

8 postapokalyptických záznamů o BTC z března 2020: Jak přežít armagedon?

Bitcoin prožil doslova apokalyptický propad. Z takřka 8 tisíc až na 3 800 dolarů jsme se dostali za pouhých 26 hodin. Rychlost a snadnost, s jakou se BTC dostával stále hlouběji, byla zdrcující. Toto je 8 postapokalyptických záznamů na téma: jak přežít Bitcoin armagedon.

Toto je neupravený znovuvydaný text článku z 15. 3. 2020, tedy z doby, kdy Bitcoin naposledy vytvořil své dlouhodobé dno.

Pozor: Tento článek nelze chápat jako investiční doporučení!

Úvod

V tomto období, které již mnozí nazývají “postapokalyptické”, již s námi leckdo není. Je čas uctit památku padlých hodlerů a jít dál. Někteří podlehli panice a prodali. Zejména takoví, kteří kryptoměnám ještě nestihli porozumět.

Ti, kteří přišli z tradičních trhů a v roce 2019 a lili obrovské množství kapitálu do Bitcoinu, již tu nejsou a Bitcoin již nenabírá dominanci. Nyní je čas, kdy máme druhou šanci, o kterou nás připravili, když loni masivně skupovali BTC a hnali jeho cenu příliš rychle vzhůru. Nyní v panice utíkají z čeho se dá. Jak jsme viděli na vlastní oči, padalo úplně vše, včetně zlata a stříbra. Legenda o bezpečném přístavu během vyhlášení pandemie padla. Následně přišlo uvědomění, že základní znalosti stále platí.

1. Používejte vlastní hlavu

Hodně nováčků přichází s tím, že jim někdo řekne, co mají dělat. Kryptosvět je ale o tom, používat svou vlastní hlavu. To platí i pro HODL. Nejdete s davem, ani proti davu, jednoduše jdete svou vlastní cestou. To neznamená, být slepý k tomu, co se děje kolem. HODL je však dlouhodobý, zatímco chování zbytku trhu má spíše krátkodobé příčiny. Jednoduše se to vzájemně vylučuje…

2. Učte se

Bitcoin vznikl jako “lepší peníze”. Má celou řadu výhod. Vidíte je, nebo vás zajímal jen zisk? Pokud nemáte nastudováno dostatek informací o BTC, nemůžete do něj uvědoměle investovat. Když nevíte, proč by měl Bitcoin dlouhodobě přežít, snadno podlehnete panice. Vlastně vám ani neříkáme, že je Bitcoin pro vás to pravé. Vy sami si to rozhodněte. K tomu je potřeba informací. Nastudujte si základy, dejte tomu nějaký čas, než si nové info “sedne” a vyberte si sami.

3. Nespoléhejte se na třetí strany

Kryptosvět je o tom, že si každý může držet své bohatství ve svých vlastních rukou. Nepotřebujete banku, v podstatě ani burzu. Vzpomínáte na náš článek o tom, že potřebujeme velké množství drobných hodlerů, drobných držitelů BTC? Přesně o tom to je. Až bude akceptace Bitcoinu na ideální úrovni, každý druhý člověk bude mít BTC peněženku a lidé budou provádět transakce sami mezi sebou (peer-to-peer). Žádná třetí strana není nutná.

4. Vlastněte své privátní klíče

Privátní klíč, resp. seed, je to jediné, co vám umožní hýbat se svými mincemi. Kdo vlastní soukromý klíč, ten vlastní Bitcoin. Proto své kryptoměny držte na bezpečných peněženkách, zakupte si třeba hardware wallet a stáhněte si to z burzy sem. Buďte vlastníkem svých bitcoinů a nedávejte je do správy někoho jiného. „Not your keys not your Bitcoin!”

5. Zálohujte a držte v bezpečí

S tím souvisí potřeba držet své klíče, hesla a seedy v bezpečí. Nesmíte o ně přijít, ztratit je, nebo někde zašantročit. Musíte si vše zálohovat – napsat na papír, vytesat do kamene, vyrýt do železa… Zkrátka pěkně po straru, udržet to mimo počítač či mobil, z dosahu hackerů. Zároveň vše udržet i mimo dosah fyzického odcizení.

6. Nevěřte podvodům

Nevěřte příslibům snadného a rychlého zisku. Nevěřte zázračným metodám na rychlý profit, úžasným trading fintám, podezřele výhodným nabídkám či příslibům darů. Nečekejte na krátkodobý profit. Vyhněte se pro jistotu všem vykukům, kteří si na kryptu staví prjekty lákající na různé zaručené výnosy. Kdyby někdo měl recept na snadný výdělek, proč by se ho vzdával? Proč by ho nabízel za poplatek místo toho, aby ho využil sám a vydělal? Zamyslete se, udělali byste něco takového?

7. Dejte kousek Bitcoinu své rodině a známým

Nikdy nevíte, jakou hodnotu může mít Bitcoin za deset let. Než se BTC v apokalyptické panice zbavit levně pod cenou, proč ho radši neodepsat a nevěnovat třeba svým dětem? Dokud bude v síťi byť jeden poslední těžař, Bitoin přežije. I v případě, že dojde k pádu ceny, zůstanou výhody Bitcoinu a decentralizace. Stále se tím bude dát platit peer-to-peer, stále tu bude blockchain a dokud tu budou lidé, bude i někdo, kdo bude těžit BTC. Bitcoin jako takový není závislý na ceně. Více pravděpodobné ale je, že cena v budoucnosti poroste díky omezenému množství mincí. Pokud jste se drželi základních pouček, nikdy jste do kryptoměn nevložili tolik, aby to pro vás bylo likvidační.

8. Poučte se

Cokoli prožijete na kryptomarketu může být cenná zkušenost. Díky kryptoměnám se můžeme mnohému naučit. O psychologii trhu, o investicích, ba dokonce o sobě samých. Jak reagujeme ve stresu, kde dělámy chyby. Poučte se, to, že jste teď v tuto postapokalyptickou dobu na trhu kryptoměn a obecně na trzích, se vám jednou může hodit. Sledujte pozorně, co se děje, jak se nálada na trzích mění, jaké vzorce se projevují. Využijte tuto šanci.

Závěr

Jak mi napsal jeden trader, možná se prohodlujeme až na nulu. Nemyslím si to, ale ano, i to je možné. Nemůžu vám říct, co máte dělat, jen to, že já se raději prohodluju na nulu ve velkém stylu, než abych v akutní panice prodal pod cenou něco, čemu v dlouhodobém měřítku věřím. Osobně si myslím, že se nám vrátila šance na akumulaci, poté, když se loni instituciální investoři hrnuli do Bitcoinu a tím jeho cenu příliš rychle a nepřirozeně vypumpovali nahoru.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *