Středa, 29 listopaduVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Kryptoměnová burza Coinbase oznamuje ztrátu 1,1 miliardy dolarů

Největší americká kryptoburza – Coinbase – vykázala masivní ztrátu za druhé čtvrtletí v řadě.

Coinbase oznámila brutální ztrátu

Když kryptoburza Coinbase oznámila výsledky za první čtvrtletí 2022, investoři začali být nervózní. Jako hlavní důvod poklesu čísel tehdy uvedla podmínky na trhu. V té době zástupci společnosti ujistili investory, že společnost nečelí žádným zásadním problémům a že se zaměří na konsolidaci, aby zajistila, že budoucí obchodní vyhlídky se obrátí k lepšímu.

K tomu však bohužel zatím nedošlo. Kryptoměnová burza Coinbase ve své nově zveřejněné zprávě o výdělcích za 2. čtvrtletí tohoto roku oznámila největší čtvrtletní čistou ztrátu od doby, kdy společnost vstoupila na burzu cenných papírů NASDAQ.

Coinbase vykázala čistou ztrátu 1,1 miliardy dolarů, což je zhruba dvojnásobek oproti 546 milionům dolarů, které analytici očekávali.

TIP: Brian Armstrong “uklidnil” zákazníky Coinbase! Co bude s vašimi bitcoiny, když burza zkrachuje?

Uživatelé málo obchodují, více stakují

Zpráva vysvětluje neuspokojivý hospodářský výsledek mimo jiné poklesem objemu obchodů o 30 % za druhé čtvrtletí. To následně vedlo ke snížení celkových výnosů z transakcí o 35 %. Provozní náklady společnosti navíc vzrostly, a to o 8 % ve srovnání s 1. čtvrtletím. Nepomohlo ani propuštění 18 % zaměstnanců v červnu.

Pokles objemu obchodů z 309 miliard USD v prvním čtvrtletí na 217 miliard není způsoben odlivem uživatelů. Coinbase ve 2. čtvrtletí ztratila pouze 2 % své uživatelské základny, což na současném medvědím trhu není vůbec špatné. Ve skutečnosti říká, že obchodníci začínají odmítat rizikový trading a přiklánějí se k HODLování a případně ke stakingu svých kryptoměn.

TIP: Další den, další problémy pro kryptosektor: Coinbase a Kraken pod palbou!

Optimismus

Navzdory nepříznivým podmínkám, kterým společnost čelí, zůstávají zástupci Coinbase optimističtí a ujišťují investory, že mají dostatek zdrojů na to, aby operace pokračovaly.

„Down markets jsou stavební trhy, kde mnoho příležitostných konkurentů ustupuje. V Coinbase jsme optimisté a zaměřujeme se na vytváření skvělých produktů a služeb pro naše uživatele. Jsme neuvěřitelně hrdí na rychlost nasazení produktu a na nedávnou zpětnou vazbu, kterou dostáváme od našich zákazníků. Jsme přesvědčeni, že pokud se budeme i nadále zaměřovat na vytváření správných produktů a služeb, vrátíme se silnější než dříve.“

Akcie Coinbase, které se z ATH z listopadu 2021 okolo 357 dolarů propadly až pod 50 dolarů v červnu, jsou nyní i po oznámení ztrát nad 92 USD. Nedávný růst do jisté míry souvisí s oznámením spolupráce s největším správcem aktiv na světě – BlackRock.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *