Úterý, 5 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Miliardářský investor chce nahradit Jacka Dorseyho jako generálního ředitele Twitteru

Pozice šéfa sociální sítě Twitter by mohla být v ohrožení poté, co zakladatel Elliott Management Corp Paul Pauler získal pozoruhodný podíl v Twitteru.

Investor se snaží nahradit CEO Twitteru

Jak informoval Bloomberg, aktivistický investor z Elliott Management Corp. převzal značný podíl ve společnosti Twitter Inc. a údajně plánuje prosazovat ve společnosti změny, včetně nahrazení generálního ředitele Twitteru Jacka Dorseyho.

Tlak přichází v zásadní době s blížícími se volbami v USA, letními olympijskými hrami a dalšími významnými událostmi, jako je rozšíření koronaviru, které mají tendenci přilákat více uživatelů. Přesný podíl Elliott Management není možné určit. Podle zapojených osob však Paul Pauler na letošním výročním zasedání usiloval o obsazení všech 3 míst ředitelů, která jsou k dispozici.

Lidé, kteří své obavy vyjádřili, si přáli zůstat anonymní, protože záležitost není veřejná.

Důvody?

Údajným důvodem je, že nově příchozí investor věří, že Jack Dorsey nemůže vykonávat dvě vedoucí pozice současně. Jeho pozornost je podle Elliott Management rozptýlena mezi šéfování sanfranciského Twitteru a společnosti poskytující finanční služby – Square, kde vykonává stejnou pozici.

Kromě toho Dorsey již dříve prohlásil, že chce pracovat až šest měsíců ročně v Africe. Podle zůčastněných osob údajně investor tvrdil, že právě proto Twitter na rozdíl od jiných platforem sociálních médií zaostává v inovacích.

Co to znamená pro BTC?

Jak víte, Dorsey podporuje Bitcoin, což mj. vedlo k nedávno přidanému emodži znaku BTC, který se automaticky vytvoří při napsání hashtagu #bitcoin či #btc na Twitteru. Uživatelé si nyní kladou otázku, co by se stalo, kdyby byl nahrazen ve vedení sociální platformy.

Jinde totiž kryptoměny čelí cenzuře. Například je známá kauza Youtube, kdy platforma začala banovat kryptoměnové youtubery. Ačkoli později uznali chybu, někteří menší krypto youtubeři mezitím přišli o účty a další případy naznačují, že omezování dosud neskončilo.

Závěr

Ačkoli je to zarážející, Twitter je v podstatě jednou z mála sociálních platforem, které umožňují otevřeně diskutovat o kryptoměnách, bez všelijakých omezení či dokonce banů. S tlakem investora na změnu vedení se proto někteří obávají, zda tato síť nemůže svůj “kryptopřátelský” postoj ztratit.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroje: Bloomberg, Cryptopotato)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *