Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Noční medvěd poslal BTC pod 4 000 USD a zpět – likvidace pozic za stovky milionů $

Globální trhy ve světě zažívají propad a u nejdůležitější kryptoměny na světě tomu není jinak. Během pár hodin se Bitcoin propadl o další 2 tisíce $ až na 3 800 amerických dolarů.

Propadající se Bitcoin

Napětí s epidemí koronaviru Covid-19 svádí globální trhy do červených čísel. Od začátku týdne nejznámější indexy S&P 500 a Dow Jones ztratily více než 14 procent ze své hodnoty. Britský akciový index ztratil 20 % tržní kapitalizace. Na medvědí trend reagují stejně i komodity a kryptoměny.

Během dnešního razantního poklesu BTC dosáhla kryptoměna svého nejnižšího bodu za posledních 10 měsíců. Bitcoin tak ztratil 50 % své hodnoty a klesl na pouhých 3800 USD za jednu minci.

Během pádu bylo zlikvidováno 10 258 BTC na long pozicích a v časných ranních hodinách bylo likvidováno na 653 BTC. Celkový hodnota všech likvidovaných BTC se odhaduje na 450 milionů amerických dolarů.

Kryptoburza BitMEX zaznamenala velký objem obchodování. Obchodování na burze tak bylo pozastaveno a někteří obchodníci se dokonce nemohli přihlásit ke kryptoburze, natož změnit své pozice.

Na svém oficiálním Twitteru BitMEX oznámila, že se nejednalo o úmyslný výpadek, ale o problém týkající se hardwaru poskytovatele cloudových služeb.

 

“Mezi 02:16 a 2:40 UTC (koordinovaný světový čas) 13. března 2020 nastal problém s hardwarem u našeho poskytovatele cloudových služeb, který způsobil zpoždění požadavků na BitMEXu. Služba byla obnovena v 03:00 UTC.”

Medvěd i na trhu altů

Kromě BTC se propadaly také ostatní kryptoměny. Ethereum, které je největším alternativní kryptoměnou (altcoin) podle tržní kapitalizace se od začátku letošního roku vyšplhal na cenu překračující 300 USD.

Během posledních několika týdnů tato kryptoměna ztrácela téměř všechny své zisky letošního roku a během propadu se na BitMEXu dostala na pouhých 85 USD, než došlo k mírnému zotavení kryptoměny.

Zbytek altcoinů přes jedinou noc ztratil přes třetinu své hodnoty. Některé i necelou polovinu. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 5693 USD dle CoinMarketCap. Ethereum se pohybuje okolo 134 USD. Ostatní kryptoměny se prozatím drží v zelených číslech.

Závěr

Noční propad poslal BTC pod 4 000 USD a v zápětí se kurz vydal zpět. Medvěd si vyžádal likvidace za stovky milionů dolarů jen na burze Bitmex.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

(Zdroje: AMBcrypto)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *