Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Predikce ceny bitcoinu: Cena BTC se odrazila od dlouhodobé podpory – čas na nákup?

Cena bitcoinu (BTC) za posledních 24 hodin klesla o 0,5 % na 65 477 USD. Ve stejný den trh s kryptoměnami jako celek zaznamenal nárůst o téměř 1 %. Největší kryptoměna je nyní v mínusu 2,7 % za posledních sedm dní a 2,5 % za poslední měsíc, poté co nedávno ztratila na dynamice, když Fed minulý týden definitivně odsunul snížení úrokových sazeb.

BTC si však stále drží 146% zisk za poslední rok, přičemž začátek roku 2024 odstartoval  prudkým nárůstem díky poptávce po spotových bitcoinových ETF, což zvýšilo jeho cenu. A vzhledem k tomu, že se dnes ráno odrazil od úrovně dlouhodobé podpory 64 500 USD, mohlo by brzy dojít k mohutnému odrazu.

*Reklamní článek

Cena bitcoinu se odrazila od dlouhodobé podpory – čas na nákup?

Jak ukazuje níže uvedený graf BTC/USD a indikátory, zdá se, že se kryptoměna začíná odrážet po dosažení dna. Například index relativní síly (RSI) se zvýšil zpět na 50 po poklesu pod 40 během včerejší obchodní seance, což je znak přicházející dynamiky. A vzhledem k tomu, že se RSI nacházel většinu minulého týdne pod 50, zdá se, že je načase, aby bitcoin zaznamenal zásadnější odraz.

predikce ceny bitcoinu

30denní klouzavý průměr (oranžová linie) naznačuje něco podobného, protože posledních sedm dní strávil pod 200denním průměrem (modrá linie). Jinými slovy, trh zdá se BTC přeprodal a ten se dnes ráno odrazil od dlouhodobé úrovně podpory (zelená linie). Všechny ukazatele tedy signalizují obnovený růst bitcoinu, přičemž kryptoměna také zaznamenala některé velké nákupy v posledních dnech.

Velryby jasně využívají toho, co se zdá být velkou slevou, přičemž jejich akumulace naznačuje, že dříve či později očekávají silné zotavení. Takový vývoj pravděpodobně přijde s obecným sentimentem, který bude podpořen spuštěním prvních spotových ethereum ETF. To by se mohlo stát v příštích několika týdnech, což zvýší nejen cenu ETH, ale i poptávku po kryptoměnách napříč trhem. A jako aktuální lídr trhu také BTC zaznamená vzestup.

Dalším faktorem, který by mohl pomoci ceně bitcoinu, bude očekávané snížení úrokových sazeb v USA, přičemž několik centrálních bank již v posledních týdnech začalo své sazby snižovat

. Federální rezervní systém by mohl udělat totéž do zimy, což by zvýšilo poptávku po rizikových aktivech jako bitcoin. Takže by se jeho cena mohla vrátit na 70 000 USD do konce léta a na 80 000 USD do Nového roku.

Diverzifikace do předprodejních tokenů s vysokým potenciálem

I když by měl mít každý kryptoměnový investor ve svém portfoliu nějaké bitcoiny, může být také dobrý nápad diverzifikovat do menších tokenů. To může zvýšit expozici obchodníka vůči potenciálnímu růstu, přičemž několik předprodejních tokenů vypadá v současné době velmi slibně. Jedním z nejzajímavějších nových projektů je 99Bitcoins (99BTC), jehož token bude sloužit jako mechanismus odměn v rámci inovativního systému Learn-to-Earn.

99Bitcoins je platforma založená v roce 2013, která poskytuje začínajícím a středně pokročilým obchodníkům výukové zdroje a obchodní nástroje, přičemž její jméno je jedním z nejznámějších vkoboru. Předprodej vlastního tokenu zahájila před několika týdny a již vybrala přes 2,2 milionu USD.  

Tento token, s maximální nabídkou 99 miliard, bude mít řadu případů použití v rámci platformy 99Bitcoins, kromě odměn bude sloužit k placení za služby a další funkce. Držitelé navíc získají přístup k exkluzivním vzdělávacím kurzům, obchodním signálům a další výhody.

Po spuštění na blockchainu ethereum se token přemostí na bitcoinový blockchain, což zvýší jeho užitečnost a dostupnost. To by mělo pomoci zvýšit adopci i cenu. Prodej 99BTC skončí v příštích několika týdnech, ale investoři se stále mohou zapojit na oficiálním webu 99Bitcoins, kde 99BTC aktuálně stojí 0,0011 USD.

Příspěvek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o investiční doporučení a ani o projevený názor redakce webu Kryptohodler.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *