Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Predikce ceny dogecoinu: DOGE se v žebříčku kryptoměn přibližuje ke XRP, může jej předstihnout?

Dogecoin (DOGE) v posledních hodinách mírně vzrostl o 0,2 %, což posunulo jeho cenu na 0,1599 USD, zatímco celý kryptotrh dnes zaznamenal nárůst o 0,21 %. Tento oblíbený meme coin je za poslední týden v plusu o 0,8 %, což není nijak oslnivý výkon, ale díky nedávným dobrým výsledkům je za poslední dva týdny o 10 % výše a za měsíc přidal 16 %. Tyto výsledky udržují Dogecoin na deváté pozici v žebříčku kryptoměn s tržní kapitalizací 23,1 miliardy USD, přičemž token je jen krůček od překonání XRP, který v posledních týdnech utrpěl ztráty. A přihlédneme-li k nárůstu DOGE o 125 % za poslední rok, má dostatečnou dlouhodobou dynamiku na to, aby v blízké budoucnosti XRP předstihl.

Reklamní článek*

Predikce ceny dogecoinu: DOGE se v žebříčku kryptoměn přibližuje ke XRP, může jej předstihnout?

Při pohledu na graf DOGE/USD můžeme vidět, že během poslední obchodní seance zaznamenal meme coin poměrně výrazný pokles, přičemž se zdá, že by jeho cena mohla ještě trochu klesnout, než znovu začne růst. Index relativní síly (RSI – fialová linie ) klesl z hodnoty 60 po začátku seance na přibližně 45 v době psaní tohoto článku a jeho směr naznačuje, že by mohl svůj propad ještě prohloubit.

Zároveň 30denní klouzavý průměr DOGE (oranžová linie) se již více než týden drží nad 200denním (modrá linie), ale nyní začíná klesat směrem k dlouhodobému průměru. To by naznačovalo, že začíná krátkodobé nebo střednědobé období  poklesu, v důsledku čehož by mohl meme coin otestovat svou úroveň podpory (zelená linie), než se opět zotaví.

Poměrně skličující je také fakt, že 24hodinový objem obchodování DOGE zůstává relativně nízký, dnes na 1,4 miliardy USD ve srovnání s 2,5 miliardami USD před méně než před týdnem a více než 8 miliardami USD na začátku března. Jinými slovy, v tuto chvíli je relativní nedostatek poptávky po DOGE, přičemž poslední velký nákup dogecoinu proběhl 9. května, kdy velryba stáhla z obchodní platformy Robinhood tokeny v hodnotě přibližně 18 milionů USD.

Přesto by v následujících týdnech mohl DOGE zažít velký návrat, zejména pokud nedávno schválené ethereum ETF přilákají vlnu poptávky po jejich spuštění v příštích týdnech. Obecně vzato, výhled pro dogecoin vypadá slibně, pokud se mu podaří udržet si své místo jako jeden z největších a nejoblíbenějších meme coinů na trhu.

Existuje také možnost, že platforma X, která plánuje letos spustit systém plateb  peer-to-peer (P2P), zavede v blízké budoucnosti podporu pro platby v DOGE. Pokud k tomu dojde, není pochyb o tom, že cena dogecoinu raketově vzroste a potenciálně překoná své ATH 0,7316 USD. Prozatím by mohla cena dosáhnout 0,2 USD během příštího měsíce.

Nové Doge tokeny mohou mít větší potenciál

Zatímco Dogecoin pravděpodobně zůstane důležitou součástí kryptoměnového trhu i v budoucnu, jeho status dobře zavedené kryptoměny by mohl znamenat, že v dohledné době nedosáhne žádných ohromujících zisků, pokud se tedy opravdu nezavedou platby DOGE na X. Řada obchodníků, kteří hledají nadprůměrné výnosy v krátkodobém horizontu, zaměřuje svou pozornost na novější tokeny, přičemž řada slibných memecoinových projektů v současnosti pořádá své předprodeje.

Jedním z příkladů je PlayDoge (PLAY), který po skončení právě probíhající předprodejní kampaně spustí vlastní Play-to-Earn hru. Předprodej spustil před pouhými několika dny a již získal více než 500 000 USD, což je povzbudivý signál. Zdá se, že investoři na projekt reagují pozitivně, protože věří v jeho úspěch.

Vzrušující na PlayDoge je, že v podstatě spouští Play-to-Earn verzi slavné hry Tamagotchi s tematikou Doge, která na konci devadesátých let ovládla školní lavice. Uživatelé budou moci ve hře vychovávat své vlastní Doge, ale nejen to, budou také moci své mazlíčky poslat na dobrodružství a mise s možností posunovat se v žebříčcích. 

To je místo, kde přichází příležitost vydělat PLAY, přičemž token má maximální nabídku 9,4 miliardy tokenů. 30 % této nabídky je k dispozici v rámci předprodeje, zatímco 20 % je přiděleno na odměny pro komunitu, 6 % na staking, 11,5 % na likviditu a 32,5 % na marketing a vývoj projektu. V kombinaci s případem použití jako tokenu P2E hry, může být tato komunitně zaměřená tokenomika základem budoucího úspěchu.

Držitelé PLAY také mohou token stakovat, čímž si vydělají pasivní příjem. Aktuálně platforma nabízí roční procentní výnos (APY) 578 %, ale toto procento se bude snižovat s dalšími uzamčenými tokeny. Investoři se mohou zapojit do prodeje na oficiálních webových stránkách projektu, kde 1 PLAY aktuálně stojí 0,005 USD.

Příspěvek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o investiční doporučení a ani o projevený názor redakce webu Kryptohodler.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *