Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Předseda SEC Gary Gensler navrhuje „Jednu knihu pravidel“ pro regulaci veškerého obchodování s krypto aktivy

Předseda americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) přichází s novým návrhem přístupu k regulaci obchodování s kryptoměnami.

Jednotný soubor pravidel

Jak uvádí Financial Times, SEC kontaktovala své regulační protějšky v Commodities Futures Trading Commission (CFTC), aby podpořil bezpečnost a transparentnost pro investory, kteří směňují krypto aktiva.

Gensler oznámil, že se připravuje „memorandum o porozumění.“ Na jeho základě by SEC posílala info komisi CFTC týkající se krypto aktiv, která představují komoditu.

Zatímco cenné papíry podléhají přísnější regulaci a dohlíží na ně SEC, komodity má na starosti právě CFTC. U kryptoměn je dosud předmětem dohadů, který regulátor by měl mít pod svými křídly ten či onen coin či token.

Gensler uvedl:

„Mluvím o jedné knize pravidel na burze, která chrání veškeré obchodování bez ohledu na pár – [ať už to je] akciový token versus akciový token, akciový token versus komoditní token, komoditní token versus komoditní token.“

TIP: Nejnovější návrh kryptoregulace v USA počítá s osvobozením drobných transakcí

Podle Genslera by tato pravidla ochránila investory před manipulací s trhem, podvody a front runningem. Dále říká, že s ohledem na ochranu zákazníků uprostřed klesajících cen krypto aktiv je vhodné, aby se kryptoměnové společnosti registrovaly u SEC.

„Tím, že získáte obálku integrity trhu, jeden soubor pravidel na burze skutečně pomůže veřejnosti. Pokud se toto odvětví vydá nějakou cestou vpřed, vybuduje si na těchto trzích lepší důvěru,” dodal.

Předseda SEC naznačil, že Ethereum může být cenný papír

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *