Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Prioritou Čínské lidové banky zůstává digitální juan (CBDC)

Centrální banka Číny, Čínská lidová banka (ČLB) pokračuje v rozhovorech o digitální měně. Banka koncem minulého týdne uspořádala videokonferenci, kde hovořila o úspěších ČLB s devizovou měnou, zlatem, stříbrem a cennými papíry od konce roku 2019. Řeč byla také o současné situaci a výzvách. To mimo jiné zahrnuje pokračovat v úsilí o zavedení vlastní CBDC.

Tip: Začíná první etapa zavedení digitálního juanu v Číně

klíčovým úkolem zůstává spuštění CBDC

Setkání potvrdilo zvýšené úsili o zavedení digitální měny ČLB. Vedoucí pracovníci potvrdili, že jejich nejvyšší prioritou pro rok 2020 je pokračující výzkum a vývoj CBDC: „Hlavní prioritou je zlepšit design systému na nejvyšší úrovni, neochvějně

pokročit ve výzkumu a vývoji CBDC, systematicky podporovat reformu systémů vydávání a vracení hotovosti a zrychlit propagaci obchodu se zpracováním bankovek, distribuce bankovní ochrany a distribuce fondů.“ ČLB již dříve oznámila, že urychlí svůj plán na vydání CBDC v reakci na agresivní kroky centrálních bank proti hospodářské recesi v důsledku pandemie koronaviru. Jak nedávno informoval Global Times, cíl tohoto úsilí se blíží. Citoval zdroj uvedený jako “průmysloví zasvěcenci”:

„Čínská lidová banka (PBC) ve spolupráci se soukromými společnostmi dokončila vývoj základní funkce suverénní digitální měny a nyní připravuje příslušné zákony, které připraví cestu pro její oběh.”

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *