Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Robert Kiyosaki: Zlato a stříbro jsou peníze od Boha a Bitcoin leží mimo systém

Robert Kiyosaki je známý zejména jako autor knihy Bohatý táta, chudý táta, kde popisuje svoji cestu k bohatství, a to, jak se učil od svých dvou tátů, resp. svého vlastního chudého táty a táty svého nejlepšího kamaráda, který ho učil, jak být úspěšný a bohatý. Spořit dolary podle něj nemá smysl.

Robert Kiyosaki pochválil Bitcoin

Podnikatel, influencer a propagátor promyšleného investování peněz, ale i času, Robert Kiyosaki již delší dobu věří drahým kovům. V rozhovoru se spoluzakladatelem Morgan Creek Digital Anthony Pomplianem ke zlatu a stříbru připojil také Bitcoin. To jsou zřejmě podle něj lepší možnosti do čeho spořit, než právě fiat peníze.

„Důvod, proč podporuji Bitcoin, je postaven pouze na jedné skutečnosti: nejste součástí systému,” řekl Kiyosaki. „Je to oddělení vlády a mých peněz,” dodal se smíchem, citujíce názor, který mnohokrát vyjádřil sám kryptonadšenec Pompliano.

FED je kartel

Nabízí se otázka, proč by někdo chtěl vlastně utíkat mimo systém a držet vládu dál od svých peněz, když pomineme zločince. Robert Kiyosaki nešetří ostrými slovy, pokud jde tyto důvody. V době záchranných opatření FED chrlí do oběhu miliardy dolarů. K tomu tento podnikatel a milionář říká:

„Fed není banka, je to kartel vlastněný nejbohatšími lidmi na planetě, které nikdy neuvidíme,” odkazuje Kiyosaki na knihy The Creature From Jekyll Island od Edwarda Griffina a Grunch of Giants od autora jménem Buckminster Fuller, který zemřel v roce 1983 a od kterého se sám učil. „Chlapi, kteří vlastní Fed, ovládají svět,” poznamenal.

Zlato, stříbro a Bitcoin, to je oč tu běží

Zlato, stříbro a Bitcoin. – To jsou způsoby, jak dle Kiyosakiho uniknout inflaci a kontrolovanému systému nejen v době koronavirové krize. Dodává: „…Jste mimo systém centrálního bankovnictví – jste mimo systém. Proto říkám, že zlato a stříbro jsou Božími penězi a bitcoiny jsou peníze lidí, s otevřeným zdrojovým kódem.”

Závěr

Robert Kiyosaki dle svých slov prodal asi 50 milionů kopií knihy Bohatý táta, Chudý táta. Na kontě má také další zajímavé knižní bestsellery ozaměřné na peníze a finanční gramotnost. Jeho názory jsou oslavovány, ale i zpochybňovány. Zda je podle vás důvod utíkat mimo systém, a jestli je to vůbec ještě možné, to nám můžete napsat do komentářů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *