Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Světová Poštovní Unie ve své Zprávě Uvažuje o Přijetí XRP

V letošní zprávě Světová poštovní unie (UPU), která koordinuje poštovní politiku mezi členskými zeměmi, řeší digitalizaci poštovních služeb po celém světě. Kryptoměny jako XRP by mohly snížit náklady pro spotřebitele.

Světová Poštovní Unie uvažuje o XRP

Kryptoměna XRP by mohla pohánět okamžité a nízkonákladové převody peněz. Právě rychlost a nízké náklady vedou UPU k úvahám o digitalizaci a využití kryptoměn. Zpráva odkazuje na interní studii ukazující, že 90 % pošt po celém světě nabízí určitou formu finančních služeb zaměřených na lidi, kteří jsou „obvykle vyloučeni z formálního finančního systému.“ Tyto produkty mají úspěch a vedou je tak k úvaze, jak to celé vylepšit s pomocí digitálních aktiv.

  • Infografika níže zobrazuje jednoduchý postup od odeslání a přijetí XRP, přes jeho směnu za místní fiat měnu, až po výběr prostředků.
Infografika: okamžité nízkonákladové převoy pomocí XRP (zdroj: Findevgateway.org)

Podnázev zprávy mimochodem zní: „White Paper o poštovním finančním začlenění.” Nevynechali ani analýzu volatility a spekulativní povahy kryptoměn, coby možné překážky tohoto procesu. Nicméně poukázali na roli, kterou by UPU mohla hrát v globálním přijetí této nové technologie. Dále uvádějí, že:

„Prostřednictvím jejich přítomnosti ve venkovských komunitách a příměstských oblastech a využitím jejich stávajících programů finanční gramotnosti mohou pošty přispět k tomu, aby si komunity a jednotlivci osvojili používání kryptoměn. Včetně spojených mechanismů a aby si uvědomili výhody použití digitálních měn místo na papíru založených měn, čímž se zvyšuje absorpce a adopce v širokém segmentu populace.“

Dodávají, že již na světě exsistují příklady pošt, které „využívají nebo experimentují s DLT za účelem poskytování finančních a logistických služeb.” Z kryptoměn pro tyto účely jednoznačně zdůraznili právě XRP, coby vhodný nástroj.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://www.findevgateway.org/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *