Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Tether Plánuje 2 Nové Stablecoiny – Podložené Čínským Juanem a Košem Komodit

Akcionář burzy Bitfinex Zhao Dong říká, že Tether plánuje vytvořit 2 nové stablecoiny. Jeden má být krytý čínským juanem, druhý pak komoditním košem, který by měl obsahovat zlato, ropu a další komodity

Další stablecoiny problémového Tetheru?

Ke kauze Tether: Tether (USDT) je stablecoin emitovaný stejnojmennou společností, která je sesterskou firmou burzy Bitfinex. Obě čelí obvinění ve státě New York, že se pokusily ututlat ztrátu 850 mil. $  použitím prostředků z krytí USDT. To akcionář Bitfinexu Zhao Dong částečně vyvrací s tím, že Tether je krytý z 83,75 % z rezerv a dalších 650 milionů dolarů je pak kryto půjčkou Bitfinexu, který ji prý může kdykoli vrátit, ale „nejprve se snaží získat zpět ty své prostředky, které byly zmrazeny v kontroverzním stínovém platebním procesoru Crypto Capital založeném na Panamě.”

Tether se nyní podle akcionáře chystá vydat dva nové stablecoiny. První z nich by měl být zajištěn košem komodit, jako je zlato, ropa či guma. Podle Dong

a to umožní zmírnit rizika, která souvisí s uložením velkého množství prostředků v bankách.

Druhý stablecoin by měl být podložen čínským juanem. Akcionář, který sám zprávu sdělil médiím, uvedl, že jeho platforma pro správu digitálních zdrojů RenrenBit bude do projektu stablecoinu, který má nést název CNHT, investovat jako první.

  • Stablecoiny jsou digitální měny, které jsou podloženy 1 / 1 nějakou fiat měnou (např. USD), nebo jiným aktivem či více aktivy. Spíše než o kryptoměnu se však jedná o digitální zastoupení dané měny či aktiva, které s sebou nese výhody (ale i nevýhody) digitálních měn, jejich volatilita je proto velmi nízká.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://cointelegraph.com/
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *