Bankrotující Alameda Research žaluje Voyager Digital o 446 milionů dolarů

Právníci FTX tvrdí, že se Voyager Digital podílel na kolapsu FTX tím, že „vědomě nebo bezohledně“ nasměroval prostředky zákazníků do společnosti Alameda.

 

Právnící Bankman-Frieda pro klienta žádají přístup k fondům a zaměstnancům FTX

 

Alameda obvinila Voyager

Sesterská společnost FTX – Alameda Research – žaluje zkrachovalou krypto lending společnost Voyager Digital o 445,8 milionu dolarů u soudu v Delaware.

Likvidátoři k tomu přistoupili ve snaze získat zpět splátky půjček, které FTX provedla před listopadovým kolapsem. Obě společnosti vyhlásily bankrot v roce 2022, Voyager o pár měsíců dříve- v červenci.

Po bankrotu požadoval poskytovatel kryptopůjček splacení všech nesplacených půjček společnosti FTX a její přidružené investiční společnosti Alameda.

Podle žalobců jsou splátky úvěru způsobilé k vrácení, protože byly provedeny tak blízko bankrotu FTX a Alamedy v listopadu. Zaplaceno bylo 248,8 milionů dolarů v září a v říjnu 193,9 milionů dolarů. Dalších 3,2 mil. USD úroků pak bylo vyplaceno v srpnu.

FTX potvrdila obvinění, že Alameda používala vklady zákazníků FTX pro své riskantní investice, ale dodala, že Voyager a další společnosti poskytující kryptopůjčky se také podílely na tom, že „vědomě nebo bezohledně“ nasměrovaly prostředky zákazníků směrem k Alamedě s „malou nebo žádnou náležitou péčí.“

Advertisement

Obchodní model Voyageru byl model feeder fondu. Vyžádal si drobné investory a investoval jejich peníze s malou nebo žádnou náležitou péčí do investičních fondů kryptoměn, jako jsou Alameda a Three Arrows Capital.

 

Leave a Comment

This website uses cookies.

Read More
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz