Komunita

Důvod, proč se lidé doopravdy hrnou do trhu memecoinů? Méně obtížní soupeři, říká on-chain analytik Will Clemente

Sdílej

Populární on-chain analytik Will Clemente nabízí důvod, proč memecoiny v tomto cyklu výrazně překonaly většinu ostatních altcoinů na kryptomarketu.

Clemente, který ohledně memecoinů hovořil s Anthonym Pomplianem, říká, že obchodníci se noří do memecoinů, protože věří, že je to krypto sektor, který nabízí nejvyšší růstový potenciál.

Lidé, kteří přichází do kryptotrhu, podle analytika nechtějí nebo jednoduše neumí porozumět kryptoměnám nabízejícím nějaké vážně míněné kvality, kterých je nepřeberné množství a je obtížné se v nich orientovat.

Tyto altcoiny jsou zastřené technickým žargonem a často již dosáhly relativně vysoké kapitalizace v řádu necelé miliardy nebo nižších jednotek miliard.

Realita je taková, že průměrný maloobchodní účastník má velmi nízkou pravděpodobnost 10 nebo 15x znásobní něčeho takového. Ale mají mnohem vyšší pravděpodobnost, že tak učiní s memy. Takže si myslím, že spousta lidí, kteří přicházejí do odvětví a chtějí poprvé spekulovat, se toho účastní, uvádí analytik a dodává:

Skupina účastníků trhu, kteří hrají tuto hru, je mnohem méně sofistikovaná než skupina účastníků trhu, kteří obchodují s bitcoiny… Pomyslete na to, že půjdete hrát poker ke stolu. Půjdete hrát s těmito high stakes kluky, kteří hrají 25 let, nebo si půjdete sednout ke stolu s lidmi na stejné úrovni dovedností. Myslím, že právě takto mnoho lidí uvažuje o účasti na těchto trzích s memecoiny.

Zatímco někteří dlouhodobí uživatelé Bitcoinu nebo jiných kryptoměn pohrdají vším ohledně memecoinů, najdou se i tací, kteří je naopak dychtivě podporují. Patří k nim třeba Elon Musk, který často zveřejňoval tweety s dogecoinem a jeho nástupci, nebo Generální ředitel společnosti Galaxy Digital Michael Novogratz.

Novogratz nedávno hovořil o memecoinech jako o základním kameni odvětví kryptoměn a nazval je nejsilnějším příbehem, jaký zde máme. Někteří jiní kryptonadšenci však tyto výroky považovali za přehnané.

Jak to bylo s memecoiny?

Připomeňme, že hnací silou minulého cyklu bylo DeFi, které se vynořilo prakticky z ničeho a smazalo předsudky tvrdící, že je to příliš složité a uživatelsky nepřívětivé. Ze dne na den to používali všichni. Problémem těchto projektů však bylo a nadále zůstává nemalé riziko hacku či ztráty v důsledku chyby v kódu nebo podvodu ze strany samotného týmu.

V tomto cyklu jsou to zatím memecoiny, které i přes propad do sebeironie, jaký nepochyně přinesly kryptosektoru, do určité míry vnesly i svěží vítr, nabouraly ideologické války mezi jednotlivými frakcemi kryptokomunity, stejně jako do té doby ubíjející čekání na naplnění často až kolosálních slibů jednotlivých projektů. Tyto velkolepé plány se často setkávaly s výsměchem a nedůvěrou a zdaleka ne vždy byly naplněny.

Od memecoinů nikdo nic nečeká, což je svým způsobem úlevné a může to paradoxně rozvázat ruce skutečným technologickým posunům. Zároveň však skutečnost, že se tentokrát zatím nejvíce dařilo memům, poukazuje na to, že na kryptomarketu aktuálně není žádný lepší katalyzátor, který by vyvolal hype a přitáhl nové uživatele.

Další:

https://kryptohodler.cz/dobry-konec-spatneho-osudu-terra-spis-ne-investori-si-ponechaji-ztraty-sec-447-miliardy-usd-a-komunita-projekt/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE
Leave a Comment

Nejnovější články

Autor knihy „Cena zítřka“ vidí Bitcoin jako jedinou věc, která vás může ochránit před okrádáním inflačního systému

Jeff Booth, autor knihy The Price of Tomorrow: Why Deflation is the Key to an…

15. 7. 2024

Donald Trump se údajně „v dobré náladě“ stále zúčastní konference BTC v Nashvillu poté, co přežil atentát

Generální ředitel BTC Inc. David Bailey oznámil, že mluvil s týmem bývalého prezidenta po pokusu…

15. 7. 2024

Zůstatek peněženky německé vlády po hysterickém prodeji téměř 90 % bitcoinů klesl na pouhých 5 800 BTC

Německá vláda prodala 88,4 % ze svých zabavených bitcoinů. Se zbývajícími 5 800 bitcoiny již…

12. 7. 2024

Předpověď ceny dogecoinu: DOGE předstihl ADA s objemem 800 milionů dolarů – získává dynamiku pro další růst?

Za posledních 24 hodin cena dogecoinu (DOGE) mírně vzrostla o 0,85 %. Ve stejném období…

12. 7. 2024

Institucionální investoři vykoupili 100 tisíc BTC za týden, zatímco cena BTC padala na několikaměsíční minima

Institucionální investoři do Bitcoinu nepřešli do kapitulace, ale naopak „vykupují pokles,“ uvádí data. On-chain analytická…

12. 7. 2024

Americká komise pro cenné papíry se rozhodla, že stablecoin BUSD není cenný papír! Možný precedens?

Současná politika americké komise pro cenné papíry a burzy (SEC) označující kryptoměny za neregistrované cenné…

12. 7. 2024
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz

This website uses cookies.

Read More