Investoři BAYC mají méně než týden na to, aby se připojili ke skupinové žalobě proti Yuga Labs

Bored Apes (zdroj: Sothebys)

Fintech Yuga Labs má podle žaloby nést zodpovědnost za to, že tržní cena za znuděné opice šla dolů.

Yuga Labs terčem žaloby

Globální právnická firma zaměřená na ochranu práv investorů Rosen Law Firm oznámila, že plánuje podat hromadnou žalobu na Yuga Labs. Žalovaná společnost čelí obvinění v souvislosti se svou sbírkou nezaměnitelných tokenů (NFT) Bored Ape Yacht Club (BAYC) a tokenů APE.

Advokátní kancelář uvádí, že investoři, kteří koupili BAYC a APE mezi 23. dubnem 2021 a 8. prosincem 2022, se mohou do 7. února připojit ke skupinové žalobě.

V případě úspěchu mohou mít podle advokátů nárok na kompenzaci bez zaplacení jakýchkoli dodatečných nákladů.

 

Cardano zaznamenalo „krátké období degradace,” poznamenal operátor staking poolu

 

Seznam obviněných má zahrnovat spoluzakladatele Yuga Labs Wylie Aronowa a Grega Solana, zakladatele BAYC miliardáře Kerema Atalaye a generální ředitelku Yuga Labs Nicole Munizovou.

Dále pak na seznamu figurují světově známé osobnosti a firmy včetně Madonny, Adidas a MoonPay.

Nový soudní spor ve skutečnosti není prvním pokusem přimět Yuga Labs k odpovědnosti za masivní ztráty investorů do NFT. Yuga Labs čelila podobné žalobě od amerických žalobců Adonise Reala a Adama Titchera v prosinci 2022. Tehdy bylo terčem obvinění více než 40 zapojených osob a společností, včetně Madonny, Justina Biebera, Paris Hilton či Snoop Dogga.

Advertisement

Minimální cena tokenů s motivem znuděných opic během bear marketu spadla z ATH cca 420 tisíc dolarů na současných zhruba 101 tisíc USD.

 

 

 

Leave a Comment

This website uses cookies.

Read More
 

Provozovatelem webu je fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku. Informace o provozovateli. Návštěvou stránky Kryptohodler výslovně souhlasíte s podmínkami - více zde.

info@kryptohodler.cz