Cardano zaznamenalo „krátké období degradace,” poznamenal operátor staking poolu

0
cardano, ada

Přibližně polovina uzlů Cardana (ADA) tento víkend krátce přešla do režimu offline kvůli „anomálii.“

Cardano zaznamenalo incident

Došlo k problémům, ale síť se rychle zotavila, uvádí vývojář společnosti Cardano Input Output Global (IOG). Incident ovlivnil produkci bloků pouze krátce.

IOG k tomu uvádí:

Zdá se, že to bylo vyvoláno přechodnou anomálií, která způsobila jednu ze dvou reakcí v uzlu; některé se odpojily od peeru, jiné vyhodily výjimku a restartovaly se. Takové přechodné problémy (i kdyby měly ovlivnit všechny uzly) byly brány v úvahu při návrhu Cardano-uzlu a konsensu. Systémy se chovaly přesně podle očekávání.

Produkce bloků byla ovlivněna pouze krátce tím, že část sítě se nesynchronizovala přibližně https://cardanoscan.io/block/8300569 před restartováním uzlů. Proto byl dopad nízký – podobný zpožděním, ke kterým dochází během normálních operací a které jsou často pozorovány na hranicích epoch. Většina uzlů se automaticky obnovila.

Událost komentoval také Rick McCracken, vedoucí operátor staking poolu Cardano Digital Fortress.

 

Ethereoví vývojáři otestují staking výběry na nově vytvořeném shadow forku Shanghai
Advertisement

 

Uvedl:

Včera v noci během anomálie na síti Cardano nevypadla celá síť. Nastalo krátké období degradace. Většina zasažených uzlů se elegantně zotavila. Nebyl vyžadován žádný restart sítě.

Další provozovatel staking poolu v Cardanu Tom Stokes připisuje rychlé zotavení decentralizaci Cardana a chválí reakci sítě jako důkaz toho, „proč je decentralizace důležitá.“

 

Dogecoin je třetí nejrychlejší kryptoměnou ve snižování emisí uhlíku!

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *