Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereoví vývojáři otestují staking výběry na nově vytvořeném shadow forku Shanghai

Vývojáři využijí jako testovací síť nově vytvořený fork Ethereum Shanghai Mainnet sítě, kde otestují odolnost vůči útokům.

Blíží se výběry staking pozic

S tím, jak se aktualizace Ethereum Shanghai předběžně naplánovaná na březen 2023 blíží, vývojáři potřebují vše otestovat a najít případné chyby a zranitelnosti. Za tímto účelem vytvořili testovací prostředí zvané „shadow fork.“

Co je FORK si můžete přečíst zde a poté se vrátit k článku.

Podle Go-Ethereum (GETH) vývojáře Mariuse Van Der Wijdena byla nová testovací síť vytvořena za účelem otestování podmínek potřebných pro výběry ETH ze staking pozic. Ty zatím nejsou možné, ale mají být v nadcházející aktualizaci povoleny.

Uvedl:

Tyto škodlivé uzly, které Wijden vytvoří společně s dalším vývojářem Potuzem, budou posílat špatné bloky a zprávy jiným uzlům na testovací síti Shanghai a pokusí se je přesvědčit, aby se připojily k falešné verzi sítě.

EU podruhé odkládá konečné hlasování o kryptoregulaci MiCA

 

Řetěz se zatím dokončuje správně, uvidíme, jestli ho s Potuzem dokážeme rozbít.

Aktuálně jejich práce pokračuje, přičemž zatím poslední tweet uvádí:

Během noci jsme zaznamenali 12 špatných bloků, žádný z nich nepřijal žádný klient. Trochu jsem změnil váhy, takže to vytvoří více problémů. Uvidíme, jestli to klienti zvládnou.

Shanghai

Testování je součástí příprav na výběry uzamčených etherů, které uživatelé pomocí speciálního smart kontraktu vložili do stakingu ETH 2.0 ještě před a v půběhu tzv. Ethereum Merge, kterým se druhá největší kryptoměna odklonila od těžebního algoritmu proof-of-work.

Vývojáři se pomocí testovacích sítí snaží určit, zda je před implementací upgradu Shanghai na mainnet nutné provést nějaké další změny. Shanghai bude první velkou aktualizací od historické fúze Etherea v září, která převedla síť na systém proof-of-stake.

Uživatelé, kteří stakují Ethereum, od prosince 2020 zastakovali ETH v hodnotě přes 26 miliard dolarů a jejich počet nadále roste. Již za 5 až 8 týdnů by se mohli poprvé dočkat možnosti vybrat své prostředky.

Nastává renesance? Bitcoin kopíruje končící bear market 2018: Týden na trzích

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *