Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zkrachoval další kryptobyznys: Genesis Global vyhlásil bankrot

Crypto věřitel Genesis Global se stal nejnovější firmou, která hodila ručník do ringu po zhroucení FTX a vyhlásila bankrot podle kapitoly 11.

Genesis krachuje

Společnost Genesis Global Holdco, jeden z největších poskytovatelů kryptopůjček, koncem minulého týdne vyhlásila ve Spojených státech bankrot. Uvádí odhadované závazky a aktiva ve výši 1 až 10 miliard USD. Počet svých věřitelů odhaduje na 100 000. 

V tiskové zprávě den před bankrotem společnost Genesis uvedla, že se zapojila do diskusí se svými poradci, věřiteli a mateřskou společností Digital Currency Group (DCG) „s cílem vyhodnotit nejúčinnější cestu k zachování aktiv a posunout podnikání vpřed.“

Genesis nyní zahájila proces restrukturaliz ace pod dohledem soudu, aby tyto diskuse dále pokročila.

 

Dogecoin je třetí nejrychlejší kryptoměnou ve snižování emisí uhlíku!

 

Plán zahrnuje možnost, že by společnost mohla „vzniknout pod novým vlastnictvím.“

Dále se uvádí, že deriváty, spotové obchodování, makléřsko-dealerské a custody činnosti Genesis nejsou součástí řízení podle kapitoly 11 a podle firmy budou pokračovat v činnosti. Genesis Global Trading a společnost Genesis pro spotové obchodování a obchodování s deriváty tak zůstanou funkční.

Mark Pfeiffer, konkurzní právník v advokátní kanceláři Buchanan Ingersoll & Rooney uvedl, že v rámci bankrotu podle kapitoly 11 mohou společnosti navrhnout plán reorganizace věřitelům a přitom pokračovat v obchodní činnosti.

Spoluzakladatel Gemini Cameron Winklevoss tweetoval, že bankrot je „zásadním krokem“ k tomu, aby uživatelé Gemini mohli získat zpět svá aktiva. Nicméně pohrozil žalobou, pokud k tomu nedojde. Uvedl:

 

Cameron Winklevoss z Gemini žádá odvolání šéfa DCG Barryho Silberta kvůli podvodu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *