Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cameron Winklevoss z Gemini žádá odvolání šéfa DCG Barryho Silberta kvůli podvodu

Spoluzakladatel kryptoburzy Gemini Cameron Winklevoss vyzval představenstvo Digital Currency Group k odvolání generálního ředitele Barryho Silberta.

Gemini vs. DGG; resp. Winklevoss vs. Silbert

Spoluzakladatel a prezident kryptoburzy Gemini Cameron Winklevoss žádá odstranění generálního ředitele mateřské společnosti Genesis, společnosti Digital Currency Group (DCG), Barryho Silberta.

Neexistuje žádná cesta vpřed, dokud Barry Silbert zůstane generálním ředitelem DCG, řekl Winklevoss.

Důvod sporu má souvislost s kolapsy 3AC a FTX. Divize půjček Genesis Global Capital pozastavila poskytování a výběry půjček několik dní poté, co FTX vyhlásila bankrot. Zastavení výběrů položilo produkt Gemini Earn, který byl navázaný na Genesis.

340 000 uživatelů využívalo Earn k vydělávání úroků na kryptoburze Gemini. Nyní nemají přístup k finančním prostředkům ve výši přibližně 900 milionů dolarů poté, co společnost Genesis v listopadu zastavila proplácení kvůli nákaze z bankrotu burzy FTX.

Gemini si od té doby najala právní a finanční poradce pro tuto záležitost a vytvořila hlavní věřitelský výbor, ačkoli Genesis dosud nevyhlásil bankrot.

 

FTX před pádem utratila 40 milionů dolarů za hotely, jídlo a letenky během 9 měsíců

 

Eskalující spor

Kryptoburza mimo jiné tvrdí, že Genesis „nesprávně charakterizoval“ vedení svých finančních záznamů tím, že uplatnil směnku jako aktivum v hodnotě 1,1 miliardy dolarů. Barry Silbert spolu s Genesis pak podle Gemini podvedl uživatele Gemini Earn vydáváním zavádějících prohlášení.

V otevřeném dopise z 10 ledna Cameron Winklevoss uvedl, že

Genesis půjčila 3AC aktiva ve výši 2,36 miliardy dolarů. […] Poté, co byl kolaterál zlikvidován,

Genesis uvedla, že jí zůstala ztráta nejméně 1,2 miliardy dolarů.

Následně se podle něj vedení DCG rozhodlo věc v podstatě ututlat s tím, že nemají problémy s likviditou, ačkoli opak byl pravdou. K tomu jim měl údajně dopomoct účetní trik se směnkou, kterým měli učinit Genesis na oko soventní, ale ve skutečnosti jí neposkytli likviditu nezbytně potřebnou k provozu…

Společnost DCG na obvinění reagovala na Twitteru takto:

Toto je další zoufalý a nekonstruktivní trik od Camerona Winklevosse, aby odvrátil vinu od sebe a Gemini, kteří jsou výhradně zodpovědní za provozování Gemini Earn a marketing programu svým zákazníkům.

Zachováváme všechny právní prostředky v reakci na tyto zlomyslné, falešné a pomlouvačné útoky.

Winklevoss dříve žádal, aby se Silbert jako generální ředitel DCG, mateřské společnosti Genesis, „veřejně zavázal“ ke spolupráci s Gemini na vyřešení problému pro její zákazníky Earn. Za tímto účelem mu poskytl lhůtu do 8. ledna na odblokování aktiv zákazníků Gemini, která uvízla v Genesis.

DCG údajně v současné době čelí vyšetřování amerického prokurátora pro východní obvod New Yorku kvůli interním převodům mezi DCG a Genesis, které začaly před kolapsem FTX.

 

Banka Silvergate ve čtvrtek ztratila téměř polovinu hodnoty kvůli krizi důvěry vyvolané kolapsem FTX

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *