Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

FTX získala zpět „likvidní“ aktiva v hodnotě 5 miliard dolarů, říkají právníci

Zkrachovalá kryptoburza FTX podle právníků obnovila přístup k aktivům v hodnotě nejméně 5 miliard dolarů.

FTX dává dohromady aktiva na krytí závazků

Bitcoin zaznamenal oživení v noci na čtvrtek, když se jeho cena poprvé v tomto roce přehoupla přes 18tisícovou hranici (USD). Důvodem mohou být optimistické zprávy ohledně aktiv FTX.

Podle právníka FTX Andyho Dietdericha bývalá kryptoměnová burza „získala zpět 5 miliard dolarů v hotovosti a likvidních kryptoměnách.“ Burza však stále „pracuje na obnově transakční historie“ a celková ztráta prostředků zákazníků je „stále nejasná.“

Získaná aktiva nezahrnují prostředky zabavené Bahamskou komisí pro cenné papíry, které z velké části obsahují nativní token burzy, token FTX. Advokát Adam Landis řekl soudu, že získaná aktiva v hodnotě 5 miliard dolarů nezahrnují žádné nelikvidní virtuální měny a dodal, že držby FTX jsou tak velké, že jejich prodej by srazil ceny krypto aktiv.

Z rozhovoru Andyho Dietdericha s americkým konkurzním soudcem v Delaware z 11. ledna pak také plne, že společnost plánuje prodej nestrategických investic v hodnotě 4,6 miliardy dolarů. To zahrnuje dceřiné společnosti FTX, jako je LedgerX, Embed, FTX Japan a FTX Europe.

Tomu předsedající soudce John Dorsey vyhověl a FTX tak může zahájit prodej jejích obchodních jednotek, jako je FTX Europe.

 

FTX před pádem utratila 40 milionů dolarů za hotely, jídlo a letenky během 9 měsíců

 

Nejasné krytí závazků

Jedním z důvodů rozpadu FTX bylo to, že Bankman-Fried a tehdejší generální ředitelka společnosti Alameda Research Caroline Ellisonová si půjčili za hodnotu FTT, což je nativní aktivum FTX. Alameda přitom kontrolovala většinu jeho nabídky v oběhu, což vytvořilo scénář, kde by nebyli schopni zlikvidovat svou pozici v plné účetní hodnotě.

Nový generální ředitel FTX, John R. Jay, který převzal kormidlo od Bankman-Frieda koncem loňského roku, dříve řekl, že uživatelský majetek v hodnotě nejméně 8 miliard dolarů byl zasažen v jednom z nejhorších případů korporátní kontroly, jaký kdy zažil.

Z dřívějších zpráv plynulo, že společnost FTX v době svého kolapsu vlastnila velmi malé množství aktiv ve srovnání se svými závazky. Odhadovaná díra v rozpočtu přitom činila asi 9 miliard dolarů a podle dalších odhadů dokonce i více. Nejnovější zpráva však naznačuje, že bonita společnosti nakonec může být vyšší, než se původně předpokládalo.

Úřad prokurátora Spojených států pro jižní obvod New Yorku vytvořil pracovní skupinu, která má „sledovat a získat zpět“ chybějící finanční prostředky zákazníků FTX a řešit vyšetřování a stíhání související s kolapsem burzy. Američtí zákonodárci dříve vyzvali soud, aby schválil „nezávislého zkoušejícího“ v případu bankrotu FTX po obavách ze střetu zájmů, ale předsedající soud to odmítl.

 

91 % kryptoměn nepřežilo 9 let; BTC ATM stagnují; Mastercard spolupracuje s Polygonem: Zprávy týdne

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *