Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

91 % kryptoměn nepřežilo 9 let; BTC ATM stagnují; Mastercard spolupracuje s Polygonem: Zprávy týdne

Jsou tady tradiční pondělní Zprávy týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin se aktuálně na kryptoburzách obchoduje za 17 233 USD po cca 3% růstu za týden. Z altcoinů v první desítce se pak nejvíce dařilo s dvojciferným růstem kryproměnám BNB, ADA a MATIC. Dominance Bitcoinu činí rovných 39 %.

Zaregistrujte se na Binance přes tento odkaz a získáte 10% slevu na poplatcích. Pro více informací o největší altcoinové burze na světě navštivte náš návod.

91 % kryptoměn nepřežilo 9 let

Zdá se, že podle závěrů analytiků společnosti CoinKickoff je průměrná délka “dožití” blockchainových projektů pouze 1,2 roku. Následně většina projektů upadá následkem mizivých objemů obchodování, zpackaných ICO či rovnou v důsledku podvodu.

Nedávná zpráva společnosti CoinKickoff ukazuje, že 91 % mincí, které zažily krach kryptomarketu v roce 2014, je nyní bez jakékoli aktivity.

Na grafu níže vidíte v jakém roce vznikalo nejvíce altcoinů, které se nedožily dneška a také z jakých příčin nejčastěji zanikaly. Druhý z grafů pak zobrazuje mrtvé altcoiny podle roku úpadku.

 

Coinkickoff zdůrazňuje rok 2017, kdy v kryptu proběhl ICO boom. Uvádí:

V tomto roce se uskutečnila řada lukrativních ICO – především Filecoin, který nashromáždil 257 milionů dolarů. Ne všechno však bylo tak, jak se zdálo. V tomto roce vstoupilo na trh 704 dnes již mrtvých mincí, což je nejvíce za posledních deset let.

BTC ATM stagnují

Za posledních šest měsíců, od července do konce roku 2022, bylo celostěvově spuštěno pouze 94 bitcoinových bankomatů.

Jde o zásadní propad z dřívějších tisíců nových bitcoinmatů měsíčně. Graf z webu CoinATMRadar jasně ukazuje na trend stagnace. Bitcoinmaty již nepřibývají jako dříve.

Zatímco bear market pokračoval za doprovodu geopolitického napětí, války na Ukrajině a nevídané inflace, množství BTC ATM strojů přestalo raketově růst a začalo v podstatě stagnovat.

Varování: Všechna historická data jsou za náma a jejich podobnost s budoucností je nepravděpodobná. Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty, proto by je nikdo neměl neuváženě kupovat ani používat.
Registrací na Coinbase přes tento odkaz získáte bonus 10 USD za Váš první nákup kryptoměn na největší americké kryptoburze. Více informací a návod najdete zde.

Mastercard spolupracuje s Polygonem

Globální platební společnost Mastercard opět “přistižena” při dalším ze svých kroků směrem do kryptosektoru.

Technologický gigant oznámil akcelerační program Mastercard Artist Accelerator na Polygonu. Ten má hudebníkům pomoci sledovat jejich vášeň a urychlit jejich hudební kariéru. prostřednictvím Web3. Podle oznámení:

Umělci získají exkluzivní přístup ke speciálním akcím, hudebním vydáním a dalším. Kurikulum prvního svého druhu naučí umělce, jak budovat (a vlastnit) svou značku prostřednictvím zkušeností s Web3, jako je mintování NFT, zastupování se ve virtuálních světech a vytváření angažované komunity.

Mastercard aktivně podporuje své zapojení do blockchainu a krypto sektorů. Loni v lednu spojila Mastercard své síly s Coinbase, aby umožnila používání karet Mastercard pro nákup NFT na tržišti Coinbase.

 

Banka Silvergate ve čtvrtek ztratila téměř polovinu hodnoty kvůli krizi důvěry vyvolané kolapsem FTX

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *