Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Banka Silvergate ve čtvrtek ztratila téměř polovinu hodnoty kvůli krizi důvěry vyvolané kolapsem FTX

Akcie Silvergate Capital klesly o cca 42,7 %. Stalo se tak ve čtvrtek, kdy banka zaměřená na kryptoměny zveřejnila předběžné výsledky za čtvrté čtvrtletí.

Akcie banky Silvergate ve čtvrtek zažily armagedon

Důvodem propadu akcií Silvergate Capital Corp. byly výsledky za poslední čtvrtletí 2022. Po jejich čtvrtečním zveřejnění vyšly najevo následky masivních výběrů zákazníků v souvislosti s kolapsem kryptoburzy FTX, která patřila k zákazníkům banky.

Celkové zákaznické vklady klesly z 11,9 miliardy USD na 3,8 miliardy USD, což představuje pokles o 68 %. Banka potřebovala tento enormní odliv likvidity za 8,1 miliard nějak pokrýt, což ji donutilo prodat velkou část aktiv ve značné ztrátě.

Vedoucí pracovníci Silvergate uvedli, že zákazníci nezrušili své účty, ale spíše jen přesouvali své peníze z kryptoměn, a proto si jich nepotřebovali tolik uchovávat u Silvergate. Podle manažerů údajně i zákazníci, kteří se přímo zaměřují na digitální měny, z nich vytáhli své peníze, aby investovali do superbezpečných aktiv, jako jsou státní dluhopisy.

Naši zákazníci si udělali velkou pauzu, řekl generální ředitel Alan Lane.

Aby během tohoto období banka získala potřebnou hotovost, společnost prodala dluhové cenné papíry v hodnotě 5,2 miliardy dolarů, čímž vznikla realizovaná ztráta ve výši 718 milionů dolarů. To daleko přesahuje celkový zisk banky minimálně od roku 2013.

V reakci na rychlé změny v odvětví digitálních aktiv během čtvrtého čtvrtletí jsme podnikli přiměřené kroky, abychom zajistili, že udržujeme hotovostní likviditu, abychom uspokojili potenciální odliv vkladů, a v současné době udržujeme hotovostní pozici přesahující naše vklady související s digitálními aktivy,“ uvedl generální ředitel Alan Lane.

 

Elon Musk je historicky prvním se ztrátou 200 miliard dolarů z čistého jmění

 

Silvergate uvedla, že došlo ke „krizi důvěry v celém ekosystému.“ Společnost ukončila část svých činností a již také oznámila, že propouští 200 zaměstnanců, tedy asi 40 %.

Je pozoruhodné, že takto enormní odliv vkladů banka vůbec přežila, zpravidla totiž k pádu stačí mnohem nižší číslo. Společnost přes prodělaný bank run na bear marketu uvedla, že stále věří v kryptoměny a má finanční prostředky na to, aby zvládla „trvalé období transformace.”

Zatímco Silvergate podniká rozhodné kroky k orientaci v současném prostředí, jeho poslání se nezměnilo. Silvergate věří v průmysl digitálních aktiv.

Akcie společnosti ve čtvrtek zavřely na 12,57 USD se ztrátou cca 43 % za jediný den. Historické maximum přitom jejich cena stanovila na 222 dolarechza akcii v listopadu 2021.

 

Cena Bitcoinu se nehýbe a volatilita klesla na 2,5letá minima

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *