Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk je historicky prvním se ztrátou 200 miliard dolarů z čistého jmění

Bohatství má různé podoby a formy. Ztráta, jakou zaznamenal Elon Musk, se může jevit ohromná. Nicméně stále je považován za druhého nejbohatšího člověka na světě. Je tedy pravděpodobně bohatší než 8 007 088 517 ostatních lidí na planetě.

Miliardář Tim Draper říká, že Bitcoin udělá ze Salvadoru jeden z nejbohatších národů na Zemi

Elon Musk ztratil 200 miliard

Podle aktuálního žebříčku miliardářů Bloombergu je Elon Musk 2. nejbohatším člověkem na světě poté, co přišel o první místo, které držel od září 2021. Francouz Bernard Arnault, generální ředitel gigantu luxusního zboží LVMH, který vlastní špičkové značky jako Bulgari, Christian Dior a TAG Heuer, je nyní nejbohatší člověk světa s čistým jměním 164 miliard dolarů.

Dříve byla za většinu bohatství Muska zodpovědná Tesla. To bylo v době, kdy čisté jmění miliardáře dosahovalo vrcholu 340 miliard dolarů v listopadu 2021.

Bloomberg odhaduje, že Muskův podíl SpaceX má v současnosti hodnotu 44,8 miliardy dolarů, zatímco podíl v Tesle je oceněn na zhruba 44 miliard dolarů. Mezi listopadem 2021 a prosincem 2022 klesla cena akcií Tesly o více než 70 %.

Bohatství Elona Muska kleslo na 128 miliard dolarů, což z něj dělá jediného člověka v historii, kterému bylo ze svého čistého jmění vymazáno více než 200 miliard dolarů.

Zdroj: Bloomberg

Nenávist bohatých?

Jen těžko můžete být nejbohatším na světě a nebýt částí lidí nenáviděným. Tato nešťastná okolnost navíc nabývá na váze s tím, jak moc je daný boháč “vidět” a jak moc je ho slyšet. Musk navíc spoustu lidí pobouřil, třeba když svými výroky ovlivńoval trhy a mával s cenami různých aktiv, včetně Dogecoinu, Tesly a Bitcoinu.

Musk v roce 2022 také prodal značnou část svého podílu v elektromobilce Tesla, aby mohl financovat svůj nákup Twitteru za 44 miliard dolarů. Jeho roztříštění pozornosti mělo neblahý vliv na akcionáře Tesly, ale když se však na Twitteru zeptal, zda by měl působit jako CEO, komunita řekla „ne.”

Je hlasitým členem kryptosvěta. Známý pro své kontroverzní výroky na Twitteru a podporu Bitcoinu. Ta však neměla dlouhého trvání, když pod jeho vedením Tesla zrušila možnost plateb v BTC a prodala většinu svých bitcoinů. Později elektromobilka zprovoznila platby v dogecoinech za merch.

Koncem minulého roku Elon Musk uvedl, že integrace kryptoměn na sociální síti Twitter je “no brainer.” Zůstává jednou z nějparadoxnějších postav kryptosvěta a v roce 2023 o něm pravděpodobně ještě uslyšíme.

 

Kryptosvět oslavil již 14. narozeniny Bitcoinu! Lidé posílají malé částky do “genesis” peněženky

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *