Tesla: Platby v DOGE byly spuštěny za merch, zboží se hned vyprodalo!

Tesla začala přijímat Dogecoin (DOGE) k platbám za část zboží na svém e-shopu. To se údajně okamžitě vyprodalo.

DOGE byl akceptován Teslou k platbám

Elon Musk se ohledně Dogecoinu a své oblibě k tomuto memecoinu vůbec netají již řadu měsíců. Nyní se to konečně projevilo v samotné Tesle. Americký výrobce elektromobilů začal přijímat DOGE k platbám za merch.

Zboží Tesly právě začalo být k dispozici ke koupi pomocí dogecoinu (DOGE) na oficiálních stránkách společnosti Tesla. Dogecoinová komunita tak dostala od miliardáře další dárek v podobě 11,5% pumpy (v době přípravy článku), ale především další pomoci v oblasti všeobecného přijetí Dogecoinu.

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk koncem roku 2021 oznámil na Twitteru, že Tesla bude přijímat DOGE jako platbu za „merch.“ V úterý se objevily zvěsti, že zdrojový kód Tesly na platby v DOGE je venku, ale ještě nebyl aktivován.

Tesla nabídne nějaký merch k nákupu za Doge a uvidíme, jak to půjde,” uvedl Musk v pátek 14. ledna 2021. Uživatelé na Twitteru hlásí, že se zboží vyprodalo, takže asi dobře.

Někteří Bitcoineři však nad novinkou kývou hlavou, resp. se diví. „Jen připomínám, že Tesla deaktivovala transakce v BTC a umožnila transakce s DOGE . Tomu nerozumím,” uvedl na Twitteru uživatel ScoopDoge.

Společnost následně vydala varování zákazníkům, že digitální aktiva mimo Dogecoin odeslaná společnosti Tesla nebudou vrácena kupujícímu.” Položky zakoupené za DOGE pak „nelze vrátit, vyměnit ani zrušit“. Jak uvádí Cointelegraph, Tesla pravděpodobně brzy přijme DOGE pro automobily – a nejen pro merch.

Advertisement

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Závěr

Pro Bitcoin byla zpráva ohledně jeho přijetí Teslou na začátku 2021 velkou a hojně oslavovanou událostí. Mnozí tomu přikládali velký vliv i na vývoj ceny Bitcoinu a za zrušení plateb v BTC Musk dokonce sklidil hněv skupiny Anonymous. O necelý rok později Tesla přijala DOGE a pro kryptosvět je to velmi zajímavá, ale i štiplavá novinka.

Musk dříve naznačil, že ho baví myšlenka, že by memecoin, který vznikl pro legraci, nakonec vyhrál. Nyní je zřejmé, že to myslí vážně.

 

Má ještě cenu investovat do zlata a stříbra?

Google Trends: Zájem o Bitcoin a Ethereum v průběhu času roste

Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.