Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Tonga blízko přijetí BTC; Kongres USA řeší dopad Bitcoinu na přírodu; Akceptace 2021: Zprávy týdne

Vítejte opět při čtení Zpráv týdne na českém hodlerském webu, jako každé pondělí. Po Salvadoru by Bitcoin mohl přijmout jako legální měnu další stát – Tonga. Mezitím v USA dojde ke kongresovému slyšení na téma enviromentálních dopadů těžby BTC. Kryptoměny zde vlastní stále více lidí a mohly by se stát jedním z klíčových volebních témat.

Průzkum investorů a akceptace 2021

Podle nového průzkumu drtivá většina vlastníků kryptoměn ve Spojených státech uskutečnila své vůbec první investice během loňského roku. Podle Crypto Perception Report 2022 od Huobi Group, provozovatele kryptoburzy Huobi, začalo v roce 2021 investovat 68 % všech současnách kryptoinvestorů.

Průzkumu se zúčastnilo 3 100 dospělých Američanů, přičemž 46 % respondentů uvedlo, že do kryptoměn investovalo 1 000 USD nebo méně. Nad 10 tisíc dolarů pak vložila zhruba jedna čtvrtina dotázaných. Bude li akceptace nadále růst, mohou se kryptoměny snadno stát jedním z hlavních volebních témat v USA i po celém světě. 

TIP: BlockFi recenze: Vydělávejte úroky ze své kryptoměny, zatímco spíte [aktualizace 2022]

Tonga blízko přijetí BTC

Bývalý tonžský člen parlamentu lord Fusitu’a na Twitteru zveřejnil plán Tongy schválit Bitcoin jako zákonné platidlo. Návrh zákona bude podle Fusitua pravděpodobně předložen parlamentu někdy v září nebo říjnu.

Podobně jako Salvador i Tonga spoléhá na převody z USA, ale i Austrálie a Nového Zélandu. Země s téměř 106 000 obyvatel by se v případě potvrzení zvěstí mohla stát po Salvadoru dalším, kdo přijme BTC podle zákona.

Někteří Bitcoineři se obávají spojení hlavní kryptoměny s kritizovanými politickými vůdci, jako je Bukele (prezident Salvadoru). Terčem kritiky je pak také velikost či počet obyvatel, kterým disponuje Tonga. Jiní argumentují tím, že je to jen začátek a později se přidají i významnější ekonomiky z globálního hlediska. Aktuálně však žádný větší stát takový krok oficiálně nezvažuje.

TIP: Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

Kongres USA řeší dopad Bitcoinu na přírodu

Americký Kongres uspořádá 20. ledna 2022 slyšení o využití energie a dopadu těžby Bitcoinu na životní prostředí. Podnětem pro slyšení byl dopis koalice národních a mezinárodních klimatických organizací, které argumentovaly proti energetické spotřebě Bitcoinu a jeho systému Proof of Work (PoW).

V dopise se uvádí:

„My, více než 70 klimatických, ekonomických, rasových, obchodních a místních organizací, vám dnes píšeme, abychom vyzvali Kongres, aby podnikl kroky ke zmírnění značného příspěvku části kryptoměnových trhů ke změně klimatu a výsledným emisím skleníkových plynů (GHG), dopadům na životní prostředí a klimatickou spravedlnost.“

Na dopis již reagoval Bitcoin Policy Institute (BPI), interdisciplinární skupina ekonomů, kodérů, právníků, klimatologů, filozofů a politických analytiků, kteří tvrdí, že dopis zaslaný Kongresu obsahuje spoustu nepřesností o průmyslu těžby Bitcoinu. Kongresu poskytnou materiály, které to dokazují. Dále uvedli:

„Takové úvahy [ mj. o spotřebě energie při těžbě BTC] musí být založeny na přesném pochopení bitcoinového protokolu, řádném přezkoumání vědecké literatury a aktuálních informacích o těžebním průmyslu. Dopis koalice bohužel není. Místo toho opakuje vyvrácené mýty o emisích Bitcoinu, elektronickém odpadu a trzích s energií. Naším cílem je objasnit záznam a zajistit, aby diskuse o politice týkající se Bitcoinu byla založena na vědě a faktech.“

BPI také zpochybňuje tvrzení organizací, že používání Bitcoinu je „zbytečné.“ Nebere totiž do úvahy skutečnost, že BTC je zákonným platidlem v Salvadoru, ani to, kolik lidí v současnosti využívá peer-to-peer peněžní prostředky.

 

Cena Bitcoinu klesla na 42,8 tisíc USD poté, co Fed potvrdil zrychlené protiinflační zásahy

Cena Bitcoinu klesla na 42,8 tisíc USD poté, co Fed potvrdil zrychlené protiinflační zásahy

Cena Bitcoinu klesla na 42,8 tisíc USD poté, co Fed potvrdil zrychlené protiinflační zásahy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *