Tento Airdrop napálil investory! Odešli s otázkou: „WTF?”

Někteří hodleři a uživatelé Etherea právě vyhodili stovky tisíc dolarů za “lístky.” Byly do airdropu, který se ukázal být bezcenným lákadlem pro zbrklé.

WTF? Tento airdrop napálil investory

V kryptoprostoru se v poslední době vyskytlo několik velmi tučných airdropů. Nejlepší z nich se týkaly třeba burz dYdX, Uniswap a dalších. Nedávný airdrop Fees.wtf však nevyšel úplně podle představ účastníků.

Fees.wtf je jednoduchá webová stránka, která ukazuje uživatelům jejich celkové výdaje za poplatky na Ethereu. Projekt oznámil airdrop a mnozí uživatelé se v pátek zúčastnili. Peněženky s minimálně 0,05 ETH vynaloženými na poplatky před 1. lednem 2022 měly nárok na 30 a více tokenů WTF, podle výše zaplacených poplatků. Rozdávání 100 milionů WTF však nedopadlo nejlépe.

Již prvním varovným signálem bylo, že za airdrop si uživetelé ve skutečnosti měli zaplatit, a to 0,01 ETH (bezmála 40 dolarů).

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Jeden nešťastný uživatel do tokenů spěšně nalil 42 ETH v hodnotě hodně přes 130 000 $. Nicméně, jak zdůraznil Pentoshi, tento fond likvidity na decentralizované burze v té době držel pouze 0,79 centů likvidity. V podstatě nebylo nic, co by si investor mohl vzít za vložení svých peněz.

Kvůli nízké likviditě na decentralizované burze Uniswap se boti mohli chopit otěží a manipulovat s cenou WTF, aby je se ziskem prodali za ETH. První entita, která koupila WTF, dokázala získat 2 211,45 WTF za 2 ETH (6 400 USD), čímž v poolu zbylo pouze 0,01 WTF – podle analýzy uživatele kryptoměn známého jako Meows.

Tato akce způsobila prudký nárůst ceny tokenu, což je situace, která pokračovala, protože více robotů utrácelo stále větší sumy ETH, aby získali postupně menší zlomky zbývajících 0,01 WTF tokenů v poolu. Jeden kupující dokonce utratil 42 ETH (138 600 $), aby získal pouhých 0,00004 WTF, což nyní nestojí prakticky nic, protože cena tokenu prudce klesla do 5 minut po spuštění obchodování.

Advertisement

Na uživatele, kteří utratili 0,01 ETH, aby dostali airdrop, následně čekalo zklamání. Z maxima 2,96 $ se cena zřítila na 0,13 $. V době přípravy článku WTF leží dokonce až na 0,04 USD. Za svých 40 dolarů by tak aktuálně investor mohl získat pouhých 1,2 USD, což zdaleka nepokryje ani poplatky na převod tokenů.

Ti, kteří se tohoto zpackaného airdropu zůčastnili, tak v mnoha případech získali pouze hodinu doučování ironie za 40 dolarů. Někteří se logicky ptali: „WTF (co se to sakra) právě stalo?!?”

Z airdropu vzešel jeden velký vítěz: samotný fees.wtf. Přestože spuštění tokenu neprobíhalo hladce, web získal z poplatků téměř půl milionu dolarů. Kromě toho tým uvalil 4% “daň” na jakékoli převody WTF, včetně obchodů provedených uživateli, což jim dosud přineslo další více než milion dolarů.

 

Tonga blízko přijetí BTC; Kongres USA řeší dopad Bitcoinu na přírodu; Akceptace 2021: Zprávy týdne

Tesla: Platby v DOGE byly spuštěny za merch, zboží se hned vyprodalo!

Má ještě cenu investovat do zlata a stříbra?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.