Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cardano: Spuštění burzy SundaeSwap; Airdrop pro hodlery; Pavia metaverse

Cena kryptoměny Cardano (ADA) si za posledních 7 dní přičetla asi 32 %. Důvodem je především dlouho očekávané oznámení termínu spuštění decentralizované burzy SundaeSwap.

V článku jsme provedli následující opravu: Tokeny budou v rámci ISO rozdávány na základě snímků pořízených v uvedených termínech, ale nikoli po dobu 6 měsíců, jak bylo chybně uvedeno, ale v blíže nespecifikovaných termínech ihned po příslušných epochách. Časový interval 6 měsíců nesouvisí s ISO, ale představuje období, kdy bude na burze nabízeno navýšení odměn o extra tokeny SUNDEA pro poskytovatele likvidity na vybraných párech.

SundaeSwap

Po měsících testování se komunita Cardana dočká spuštění první decentralizované burzy využívající smart kontrakty na Cardanu. Podobně jako jiné DeXy bude SundaeSwap umožňovat onchain směny a rozdělí část obchodních poplatků zpět investorům, kteří poskytují platformě potřebnou likviditu.

Pro hodlery Cardana může však být ještě zajímavější, než je yeld farming na DeFi protokolech na Cardanu, možnost získat airdrop. Tokeny SUNDAE budou rozdávány během prvních šesti měsíců po spuštění SundaeSwap držitelům mincí ADA, kteří stakují a delegují své mince do některého z vybraných poolů, které podporují ISO (variace na počáteční nabídku mincí [ICO] prostřednictvím stakingu).

Pokud tedy hodlujete ADA, máte možnost se zúčastnit a získat tokeny SUNDAE. To lze udělat pomocí některé z peněženek, jako je Adalite, Daedalus či Yoroi. Seznam poolů, ze kterých si můžete vybírat, najdete zde. Jedním z “vyvolených” je také CRDNS, tedy pool českého provozovatele Cardanians.io.

Tým SundaeSwap ve svém oznámení uvádí:

„Okamžik, na který jsme všichni čekali, konečně nadešel! Jsme nadšeni a hrdí na to, že můžeme sdílet, že SundaeSwap a ISO budou spuštěny ve čtvrtek 20. ledna večer (EST)!”

Ve stejný den (tedy čtvrtek 20. ledna 2022) bude SundaeSwap spuštěn, a to podle oznámení týmu jako plně funkční decentralizovaná burza (DEX), ovšem zatím v beta verzi.

Celkem proběhne pět kol odměn, přičemž abyste se zůčastnili, můsíte delegovat své ADA na jeden ze zapojených poolů nejpozději do 25. ledna, respektive viz termíny uvedené v obrázku níže pro jednotlivé epochy. Celkově má být rozdáno 5 % celkové nabídky SUNDAE, tedy 1 % je vyčleněno na každou epochu.

Zdroj: Sundaeswap; Medium

Tato burza je pro Cardano velmi očekávanou novinkou, která by měla pomoct také ceně ADA opět růst, po více než 50% výprodeji. Cardano pro své udržení v top10 nutně potřebuje odlepit nálepku ghostchainu, na kterém se nic neděje, a ukázat, že se kritici mýlili. Nicméně, SundaeSwap je po měsících testnetu do poslední chvíle spojen s velkým napětím, možná až určitou kontroverzí.

Na Twitteru vyvolalo v komentářích bouři, když tým nedávno přiznal, že naráží na určité problémy se škálováním. Spuštění proběhne v beta verzi s omezenými funkcemi a očekávanými dobami zpracování obchodů, které podle vyjádření mohou zpočátku trvat hodiny až dny.“

„Zatímco chytré smlouvy DEX byly plně auditovány a DEX bude splňovat všechny průmyslové standardy pro bezpečnost, implementace plně decentralizovaného řízení nebude okamžitě možná kvůli stávajícím limitům velikosti transakcí na blockchainu Cardano,“ vysvětlil tým v příspěvku a dodává:

„Zatímco zpracování příkazů (včetně swapů, poskytnutí likvidity a stažení likvidity) může zpočátku trvat hodiny až dny, je důležité vědět, že příkazy všech budou zpracovány spravedlivě a v pořadí, v jakém byly přijaty a proveditelné. Objednávky bude také možné zrušit kdykoli předtím, než je Scoopers zpracují.”

Pavia

Pavia je nedávno spuštěná metaverse herní aplikace na blockchainu Cardano. Podobně jako u projektů Decentraland či Sandbox zde investoři nakupují virtuální pozemky. Doposud projekt vydal nejméně 100 000 „pozemkových balíků,“ z nichž každý je mintován jako Cardano NFT (CNFT) s jedinečným číslem na základě souřadnic. Více než 60 % pozemků bylo předprodáno již v říjnu a listopadu loňského roku. Zbytek se má začít prodávat v tomto čtvrtletí.

Pavia ještě není hotová a tým aktuálně pracuje na „herním zážitku.” Tokeny PAVIA, používané v rámci metaverse ekosystému, byly z 25 % rozdány vlastníkům půdy Pavia NFT hned v prosinci 2021. Projekt má spoustu zajímavých cílů a v případě úspěchu se může stát jedním z top metaverse projektů na Cardanu či dokonce obecně v kryptosvětě.

Domníváme se, že může být pro investory zajímavé a poučné tento a další podobné projekty sledovat a třeba si je i vyzkoušet. A to i vzhledem k současnému hypu ohledně metaverse, ke kterému velkou měrou přispěl zakladatel Facebooku, nyní Meta, Mark Zuckerberg.

 

Tonga blízko přijetí BTC; Kongres USA řeší dopad Bitcoinu na přírodu; Akceptace 2021: Zprávy týdne

BlockFi recenze: Nabízí úroky z vložených kryptoměn [aktualizace 2022]

Cena Bitcoinu klesla na 42,8 tisíc USD poté, co Fed potvrdil zrychlené protiinflační zásahy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *