Pátek, 1 prosinceVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Reddit chce přebudovat internet pomocí blockchainu a decentralizovaných technologií

„Potřebujeme nový model toho, jak by měl internet fungovat,” uvádí Reddit ve svém oznámení. Chce pomoct lidem převzít kontrolu nad jejich životy v online prostředí.

Reddit tlačí na změnu internetu

Reddit údajně sestavuje blockchainový tým, aby vedl vývoj nové vrstvy decentralizované internetové infrastruktury. Doslova říkají, že jejich cílem je utvářet budoucnost internetu. Nebude to jednoduché, přiznává sociální síť. Ve své nabídce práce hledá extrémně zkušeného backendového inženýra, který chce pracovat na těžkých nevyřešených problémech.

Cílem má být „rozšíření blockchainu pro miliony lidí, navrhování nových motivačních modelů pro decentralizované sítě a budování správných nástrojů, které lidem a komunitám umožní převzít kontrolu nad jejich životy online.”

Jak říká spoluzakladatel Linkedinu, Internet je raná verze metaverse.” A jak je zdůrazněno v popisu práce, Reddit poukazuje na velký problém, který sužuje současný stav internetu:

„Internet je nejdůležitějším veřejným náměstím v historii. Formuje ekonomiky a volby, vztahy a budoucnost. Přesto jej ovládá hrstka výkonných platforem, které vytvářejí internet ve svůj vlastní prospěch. Lidé ztratili důvěru v internet. Nemají nad tím kontrolu a nevlastní věci online, které jsou pro ně nejdůležitější. Je čas na změnu. Velkou. Potřebujeme nový model toho, jak by měl internet fungovat – takový, který dá lidem zpět kontrolu – a tým Crypto na Redditu jde v čele.“

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Ten se podle oznámení chopí projektu Moonshot, tedy „vybudování zcela nového modelu pro internet a sociální média na vrcholu blockchainu a decentralizovaných technologií,” vysvětlil Reddit a dodává:

„S 500 miliony uživatelů Redditu a desítkami tisíc komunit je naším cílem dosáhnout širokého, mainstreamového přijetí decentralizovanějšího internetu, kde mají skutečné vlastnictví a kontrolu lidé, nikoli platformy.”

Není to přitom poprvé, co se takto hlasitě a veřejně doslýcháme o záměrech postrčit internet směrem k většímu soukromí a decentralizaci. Samotný tvůrce World Wide Webu Tim Berners-Lee má podobnou vizi a již v roce 2020 chtěl decentralizovat web a nabídl platformu pro ochranu uživatelských dat. Sám věří, že web by měl být svobodný a otevřený.

 

Cardano: Spuštění burzy SundaeSwap; Airdrop pro hodlery; Pavia metaverse

Tonga blízko přijetí BTC; Kongres USA řeší dopad Bitcoinu na přírodu; Akceptace 2021: Zprávy týdne

Cena Bitcoinu klesla na 42,8 tisíc USD poté, co Fed potvrdil zrychlené protiinflační zásahy

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *