Válka herních gigantů o trůny světů herního průmyslu pokračuje historicky největší akvizicí v odvětví. Microsoft odkoupí Activision za 1,5 bilionu korun.
Microsoft pohltí Activision Blizzard
Sony (výrobce PlayStationu) a Microsoft (XBox) ovládají společně s Tencent (Riot Games) videoherní byznys. Microsoft svou plánovanou akvizicí Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů podnikl promyšlený krok kupředu, vstříc další monopolizaci tohoto průmyslu.
Pokud se nedávné oznámení, že Meta (nové jméno Facebooku poté, co vsadili na metaverse) utrácí 10 miliard dolarů ročně za metaverse, zdálo být hazardem, Microsoft na to podle některých komentátorů právě vsadil téměř 70 miliard dolarů. Satya Nadella, předseda a výkonný ředitel Microsoftu, v úterý řekl, že hry „budou hrát klíčovou roli ve vývoji metaverse platforem.“
V listopadu Nadella poprvé odhalil metaverse plány Microsoftu. Upgrade „Mesh“ pro Teams má zavést personalizované digitální avatary a pohlcující prostory koncem tohoto roku. Slíbil také integraci metaverse do konzolí Xbox. V této souvislosti se spekuluje také ohledně NFT. Pokud by měl Xbox Store podporovat NFT, společnost by vyřadila jakékoli nekalé chování nebo obsah, slíbil dříve Phil Spencer, šéf Microsoft Gaming.
Akvizice Activision pomůže společnosti Microsoft v konkurenčním boji s PlayStation od Sony. Microsoft nastínil, že tento krok podpoří růst jeho služeb napříč mobilními zařízeními, PC, konzolemi a cloudovými hrami a především „poskytne stavební blo ky pro Metaverse.”
Microsoft navíc získá přístup k 390 milionům uživatelů Activision (měsíčně) a velkým herním franšízám. Těch přitom našla v Activision Blizzard domov celá řada. Řeč je o takových herních ikonách, jako je Diablo, Call of Duty, Overwatch, World of Warcraft, Tony Hawk’s Pro Skater, ale i Candy Crush. Po dohodě budou všechny hry přidány do služby Game Pass společnosti Microsoft Xbox, která má 25 milionů předplatitelů. Některé by však mohly být uzamčeny pouze pro svět Xboxu.
TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn
„Hráči na celém světě milují hry Activision Blizzard a věříme, že kreativní týmy mají před sebou svou nejlepší práci. Společně vybudujeme budoucnost, kde lidé budou moci hrát hry, které chtějí, prakticky kdekoli chtějí,“ řekl k akvizici Spencer.
Dohoda by měla být dokončena v roce 2023 a pokud proběhne úspěšně, Microsoft se stane třetím největším výrobcem her na světě. Jak informoval TheGuardian, mohlo by to vyvolat určité reakce regulačního orgánu Federal Trade Commission. Ten přitom údajně již nyní bojuje s velkými technologickými hráči, jako je mj. Meta.
Tesla: Platby v DOGE byly spuštěny za merch, zboží se hned vyprodalo!
Cardano: Spuštění burzy SundaeSwap; Airdrop pro hodlery; Pavia metaverse
Reddit chce přebudovat internet pomocí blockchainu a decentralizovaných technologií