Crypto.com potvrzuje hack! Bylo kompromitováno 400 účtů

hack, hacker

Generální ředitel Crypto.com potvrdil hack, ale dodává, že prostředky zákazníků nejsou v žádném nebezpečí.

Kris Marszalek, Generální ředitel populární burzy Crypto.com, přiznal, že došlo k hacku platformy. Zákazníky ujistil, že , že odcizené finanční prostředky nejsou vzhledem k velikosti podniku „příliš významné.“ Počítá se s tím, že majitelé kompromitovaných účtů od společnosti získají své odcizené prostředky zpět.

Marszalek se ve středu objevil na Bloomberg TV. Ohledně rozsahu hacku uvedl, že bylo zasaženo asi 400 účtů. Jakmile útočníci provedli neoprávněné výběry krypta, údajně došlo k rychlému zastavení výběrů, čímž se pravděpodobně zabránilo dalším škodám.

TIP: Jak si koupit Bitcoin a jiné kryptoměny – Průvodce pro začátečníka

„Velmi rychle jsme to zastavili, pozastavili jsme výběry, opravili jsme to [a] byli jsme zpět online asi za 13 nebo 14 hodin a během téhož dne byly všechny účty, kterých se to týká, plně odškodněny, takže nedošlo ke ztrátě zákaznických fondů,“ uvedl Marszalek.

Burza Crypto.com dosud nezveřejnila přesnou částku, která byla z platformy ukradena. Touto otázkou se zabývali bezpečnostní experti a on-chain analytici. Zjistli, že hackeři mohli z platformy neoprávněně vybrat asi 33 mil. dolarů v kryptoměnách. Předpokládá se, že krádež sestává z nejméně 4 830 ETH (15 milionů dolarů) a 444 BTC (18,5 milionů dolarů).

 

Reddit chce přebudovat internet pomocí blockchainu a decentralizovaných technologií

Hry budou jádrem metaverse! Microsoft kupuje Activision Blizzard za 69 mld. USD

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.