Kryptoměny jsou tu s námi již 10 let. Jejich vynálezcem je Satoshi Nakamoto. Vytvořil Bitcoin a zůstal v anonymitě, coby neznámý autor. Od té doby vzniklo mnoho dalších digitálních měn. Můžete s nimi obchodovat na burze, nebo si některé z nich nakoupit a uložit do své vlastní peněženky. Je třeba se naučit pár věcí, ale nebojte, zvládne to opravdu každý.  Postupně si ukážeme vše potřebné, aby si i úplný nováček mohl koupit svůj první Bitcoin, resp. kousek Bitcoinu.

Naučíme vás veškeré základy kryptoměn. Zjistíte, na co si dát pozor, jak nakoupit kryptoměny, kde si je uložit, tedy jak a kde si vytvořit svoji první kryptopeněženku. Dále se zaměříme na jednotlivé kryptoměny, jako je Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, XRP a spousta dalších. Dozvíte se, jaké jsou mezi nimi rozdíly a podle čeho vybírat. Sami si pak vyberete, kterou kryptoměnu se vyplatí koupit a hodlovat.

Základy Kryptoměn – přehledně a jasně

Tato stránka je postupně vznikajícím přehledem a výukovým kurzem základních informací o kryptoměnách. Zároveň tvoří informativní základy, na kterých stojí web KryptoHodler.cz (zkráceně mu však říkáme Hodler). Pokud jste úplný nováček, tak právě přečtením těchto článků byste měl/a začít. I pokročilejší čtenář si tady určitě přijde na své. Samozřejmě nemusíte číst vše v tomto pořadí. Klidně si vyberte jen to, co vás nejvíc zajímá. 🙂 Doporučujeme však v žádném případě nepodcenit důležitost sebevzdělávání před případným nákupem kryptoměn. Určitě využijte i další zdroje.

  1. V první části najdete základní články o kryptoměnách obecně. Témata: co je vlastně krypto, co je těžba, jaký je rozdíl mezi proof-of-work, proof-of-stake a dalšími algoritmy. Co je fork, long, medvěd, scam, halving, token, FOMO, ATH, CMC, ICO a další výrazy a zkratky z kryptosvěta. Jak koupit kryptoměny a na co si dát pozor z hlediska bezpečnosti. Kde držet, jak si vytvořit peněženku. Jak provést transakci. Co je to vlastně ten HODL další základní informace. Po prostudování budete mít zvládnuté základy. Zvládnete si koupit svůj první kousek Bitcoinu a bezpečně uložit do peněženky. Všechny základní články (společně s tématicky spojenými novinkami) najdete také v rubrikách Základy, Burzy a Peněženky.
  2. Druhá část je věnována jednotlivým kryptoměnám. Už dávno to není jen Bitcoin, ale existují také alternativní coiny a tokeny, které se označují altcoiny. Postupně budeme přidávat speciální články o některých z nich. Vše pěkně v češtině, přehledně a jasně. Všechny články o kryptoměnách, a také pravidelné novinky ohledně kryptoměn, čekají v rubrice Kryptoměny.

Základní informace o kryptoměnách obecně

Bezpečnostní pravidla

Co je fiat měna

Co je to kryptoměna a je možné vydělat peníze na kryptoměnách?

Jak funguje bitcoinová peněženka

Co je blockchain

Kdo je těžař a jak se těží kryptoměny

Jak vydělat kryptoměny

Proč většina lidí na kryptoměnách prodělá?

Vynálezce Bitcoinu Satoshi Nakamoto

Pojmy Proof-of-Work a Proof-of-Stake (rozdíly, proč vznikl PoS)

Kde a jak koupit Bitcoin a další kryptoměny (burzy a směnárny)

Jak si koupit Bitcoin či jiné kryptoměny (průvodce pro začátečníka)

Vstup a výstup z kryptoměn (možnosti nákupu a prodeje a jejich srovnání)

Coinbase | Kompletní návod a recenze (jak koupit Bitcoin, jak si vydělat kryptoměny…)

Bitbeli (Vyzkoušeli jsme novou českou kryptosměnárnu s GoPay)

Jak hodlovat kryptoměny (peněženky)

Jak začít hodlovat?

Týdeník HODL (každou neděli nejen pro všechny hodlery)

Jak funguje bitcoinová peněženka

Kryptoměny

Co je to Bitcoin

Historie a předchůdci Bitcoinu

Ethereum (DApps, platforma)

Zilliqa (článek o přechodu na mainnet, co je Sharding…)

NEO (platforma s pasivním příjmem, jak stakovat Gas, návod NEON wallet, video)

Ontology (o projektu, jak stakovat ONT Gas, peněženka, video)

IOTA (decentralizace díky Coordicide, co je Tangle, IoT [internet věcí]…)

TE-FOOD (co je supply chain, expanze do ČR a SR…)

 (pozn.red.: na dalších článcích se již pracuje a průběžně je doplňujeme)

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Využij také decentralizované platformy Steemit a Publish0x. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.