Kryptoměny | Základy Bitcoinu a kryptoměn – přehledně, srozumitelně a jasně

základy, co to je, jak, proč, kde koupit, Bitcoin,krypto, crypto, blockchain, kryptoměny, dolar, cryptosvět, tvář, ruka, přechod, dvě strany, black, btc

Kryptoměny jsou tu s námi již 12 let. Jejich zakladatelem je Satoshi Nakamoto, který vytvořil Bitcoin a zůstal v anonymitě, coby neznámý autor. Od té doby vzniklo mnoho dalších digitálních měn. Můžete s nimi obchodovat na burze, nebo si některé z nich nakoupit a uložit do své vlastní peněženky na HODL. Je třeba se naučit pár věcí, ale nebojte, zvládne to opravdu každý. Zde vás naučíme vše potřebné, aby si i úplný nováček mohl koupit svůj první kousek Bitcoinu.

Naše základy kryptoměn vám ukážou, na co si dát pozor, kde a jak nakoupit kryptoměny, kde si je uložit, co je kryptopeněženka a jak si takovou peněženku můžete vytvořit. Projdeme také jednotlivé kryptoměny, jako je Bitcoin, Ethereum, Litecoin a spousta dalších. Dozvíte se, jaké jsou mezi nimi rozdíly a podle čeho vybírat. Sami si pak vyberete, kterou kryptoměnu se vyplatí koupit a hodlovat.

Hodnota kurzu je 500 Kč a je až do odvolání poskytován zcela zdarma. Je tedy pouze na vás, zda se po prostudování rozhodnete nám zaplatit. Adresu bitcoinové peněženky najdete dole v patičce.

Základy kryptoměn – úvod

Tato stránka je postupně vznikajícím přehledem a výukovým kurzem základních informací o kryptoměnách. Tvoří informativní základy, na kterých stojí web KryptoHodler.cz (zkráceně mu říkáme Hodler). Pokud jste úplný nováček, tak právě přečtením těchto článků byste měl/a začít.

Samozřejmě nemusíte číst vše v tomto pořadí. Klidně si vyberte jen to, co vás nejvíc zajímá. 🙂 Doporučujeme v žádném případě nepodcenit důležitost sebevzdělávání před případným nákupem Bitcoinu či jiných kryptoměn.

Obecné informace o kryptoměnách

Kde a jak koupit Bitcoin a další kryptoměny (burzy a směnárny)

Jak hodlovat kryptoměny (peněženky)

Kryptoměny

Osobnosti v kryptosvětě

Slovníček pojmů

Jak vydělat na kryptoměnách

 (pozn.red.: Články průběžně doplňujeme)

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, HIVE či Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny

 

Chci podpořit KryptoHodlera! Dobrovolný dar má smysl

10 článků z webu KryptoHodler.cz, které si prostě musíte přečíst