Kryptoměny jsou tu s námi již 10 let. Jejich vynálezcem je Satoshi Nakamoto. Vytvořil Bitcoin a zůstal v anonymitě, coby neznámý autor. Od té doby vzniklo mnoho dalších digitálních měn. Můžete s nimi obchodovat na burze, nebo si některé z nich nakoupit a uložit do své vlastní peněženky. Je třeba se naučit pár věcí, ale neboj, zvládne to opravdu každý.  Postupně si ukážeme vše potřebné, aby sis i ty mohli koupit svůj první Bitcoin, resp. kousek Bitcoinu.

Naučíme tě veškeré základy kryptoměn. Zjistíš, na co si dát pozor, jak nakoupit kryptoměny i kde je můžeš uložit, tedy jak a kde si vytvořit svoji první peněženku. Dále se zaměříme na jednotlivé kryptoměny, jako je Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, XRP a spousta dalších. Dozvíš se, jaké jsou mezi nimi rozdíly a podle čeho vybírat. Sám si pak vybereš, kterou kryptoměnu se vyplatí koupit a hodlovat.

Základy Kryptoměn – přehledně a jasně

Tato stránka je kompletním přehledem a výukovým kurzem základních informací o kryptoměnách. Zároveň tvoří informativní základy, na kterých stojí web KryptoHodler.cz (zkráceně mu však říkáme Hodler). Pokud jsi úplný nováček, tak právě zde bys měl začít. I pokročilejší čtenář si tady určitě přijde na své. Samozřejmě nemusíš číst vše najednou. Klidně si vyber jen to, co tě nejvíc zajímá 🙂

V první části budou úplně základní články o kryptoměnách obecně. Dozvíš se, co je vlastně krypto, co je těžba, jaký je rozdíl mezi proof-of-work, proof-of-stake a dalšími algoritmy. Co je fork, long, medvěd, scam, halving, token, FOMO, ATH, CMC, ICO a další výrazy a zkratky z kryptosvěta. Jak koupit kryptoměny a na co si dát pozor z hlediska bezpečnosti. Kde držet, jak si vytvořit peněženku. Jak provést transakci. Co je to vlastně ten HODL a spoustu dalších základních užitečných informací. Po prostudování budeš mít zvládnuté základy, koupíš si svůj první kousek BTC a bezpečně uložíš na svoji vlastní peněženku. Všechny základní články najdeš také v rubrikách Základy, Burzy a peněženky.

Druhá část bude věnována jednotlivým kryptoměnám. Dozvíš se co je to Bitcoin. Že existují i nějaké alternativní coiny a tokeny, kterým se říká altcoiny. Postupně budeme přidávat informativní články o jednotlivých kryptoměnách. Vše pěkně v češtině, přehledně a jasně. Po prostudování našich materiálů budeš mít poměrně dobrý přehled o těch nejzajímavějších a nejlepších kryptoměnách. Všechny informativní články o kryptoměnách najdeš také v rubrice ohledně Kryptoměn.

 (pozn.red.: na dalších článcích se již pracuje a průběžně je doplňujeme)

Základní informace o kryptoměnách obecně

Bezpečnostní pravidla

Co je fiat měna

Co je to kryptoměna

Jak funguje bitcoinová peněženka

Co je blockchain

Kdo je těžař a jak se těží kryptoměny

Jak vydělat na kryptoměnách

Jak vydělat kryptoměny

Proč většina lidí na kryptoměnách prodělá?

Vynálezce Bitcoinu Satoshi Nakamoto

Kde a jak koupit Bitcoin a další kryptoměny (burzy a směnárny)

Coinbase | Kompletní návod a recenze (jak koupit Bitcoin, jak si vydělat kryptoměny…)

Vstup a Výstup z Kryptoměn – Možnosti Nákupu a Prodeje Digitálních Investic a jejich srovnání

Bitbeli | Vyzkoušeli jsme novou českou kryptosměnárnu s GoPay

 

Jak hodlovat kryptoměny (peněženky)

Jak začít hodlovat?

Týdeník HODL (každou neděli nejen pro všechny hodlery)

Jak funguje bitcoinová peněženka

 

Kryptoměny

Co je to Bitcoin

Ethereum (DApps, platforma)

Zilliqa (článek o přechodu na mainnet, co je Sharding…)

IOTA (decentralizace díky Coordicide, co je Tangle, IoT [internet věcí]…)

TE-FOOD (co je supply chain, expanze do ČR a SR…)

 

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Sleduj nás na Facebooku, Instagramu a přidej se do naší free HODL skupiny. Využij také decentralizované platformy Steemit a Publish0x. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.