Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Jak začít hodlovat? Vyber si 9 kryptoměn

V tomto článku bych vám rád předal určitou nápovědu, pokud právě uvažujete o hodlu. Jak už samotný název napovídá, bude řeč o tom, jak začít hodlovat. Veškerý obsah na Hodlerovi je zdarma. Nenabízíme žádné členské skupiny, ani placené kurzy či jakékoli HODL balíčky a nic podobného momentálně neplánujeme.

Jak začít hodlovat

Řekněme, že chceš začít, ale vůbec nevíš nic o kryptoměnách, o jejich projektech, ani o tom, proč by měly růst. V takovém případě by sis měl nejdřív o kryptoměnách něco zjistit. Není nutné vědět technické záležitosti. Hodler je v podstatě investor, první předpoklad tedy je…

Měl bys vědět, do čeho investovat a proč

To je důvod, proč ti na Hodlerovi budeme sem tam nabízet články o jednotlivých kryptoměnách. Samozřejmě doporučuji, aby ses porozhlédl i jinde. Kvalitu článku si ověříš jednoduše. Pokud je napsaný nesrozumitelně a nejasně, je buď příliš technický, nebo samotný autor nerozumí tomu, o čem píše. Já budu raději psát méně článků, ale dám si záležet.

Než začneš hodlovat, nastuduj si základy

Tohle je naprosto nejdůležitější bod. Nepokoušej se nakupovat kryptoměny před tím, než si zjistíš jak na to a čeho se musíš vyvarovat. V kryptosvětě můžeš o své peníze přijít mrknutím oka.

Jde jednak o bezpečnostní základy, je zde totiž extrémní množství různých podvodníků a hackerů. A také se ti může stát, že o své peníze přijdeš svou vlastní chybou. Neboj, všem těmto věcem se budeme podrobně věnovat v našich článcích. A pokud se nemůžeš dočkat, řadu informací můžeš už nyní najít na různých webech nebo videích.

Popřemýšlej, jestli je pro tebe HODL to pravé

Možná ti bude více vyhovovat trading. Hodl neznamená, že to bude jednoduché. Je třeba mít extrémní trpělivost. Musíš umět plánovat a taky se svého plánu držet. Den za dnem, týden za týdnem… Trvá to roky, jsi na to připravený? Jsi na to připravená? Když trh bude klesat, nezpanikaříš? Nezačneš se opičit po traderech a naivně vrtat do svých pozic, dokud o ně nepřijdeš? Neprodáš to nejlepší ze svého portfolia po dosažení prvních 10 % v plusu?

Vyber si 9 kryptoměn do svého portfolia

Pokud si věříš a máš pocit, že je pro tebe hodl to pravé, moje rada je následující. Jeden měsíc pilně studuj, hledej informace o jednotlivých projektech. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Co nabízejí oproti Bitcoinu? Jaký mají tým a jak jsou aktivní na soc. sítích? Chtějí skutečně něco užitečného vytvořit z dlouhodobého hlediska? Plní co slíbili? Proč by měla zrovna tato kryptoměna mít dlouhodobý potenciál? Může se to zdát hodně času, ale jde přece o tvé peníze a možná i budoucnost.

To je jen příklad otázek, na které by sis měl být schopen odpovědět. Pak teprve začni vybírat. Měl bys mít omezené množství takových těch hlavních coinů a tokenů, které budeš hodlovat. Říká se tomu portfolio. Číslo 9 doporučuji já, ale ty si klidně urči více, nebo méně, podle svých priorit. Každopádně je dobré mít jasně stanoven strop, který nepřekročíš. To se týká jak počtu kryptoměn, tak i množství finančních prostředků, které do kryptoměn vložíš.

To vše je součástí dobré strategie, kterou by si měl každý hodler vytvořit a držet se jí. Když píšu 9, tak tím ovšem myslím 8 altcoinů + Bitcoin. Poměr si zvol sám, např. můžeš dát do všech altcoinů 5 až 9 procent a zbytek 30 až 60 procent do BTC.

-Kytka (fb stránka)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *