Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Top3 úspěšné strategie na kryptotrhu: Naučte se investovat jako profík!

Hledáte vhodnou investiční metodu pro dlouhodobé investování a hodlování kryptoměn? Přestaňte nakupovat scamy s vidinou rychlého úspěchu a naučte se investovat jako profesionál. V tomto článku najdete tři nejlepší způsoby investování, které mají největší šanci být dlouhodobě úspěšné a zajistit vám bezproblémový vstup do kryptotrhu. Jestli vám zatím nic neříká investiční strategie, je čas to napravit, případně si pojďme oživit paměť.

Investiční strategie pro hodlery

Než se dostaneme k tomu, co je úspěšná strategie, nejprve si shrňme základní pravidla hodlování.

  • Na prvním místě rozhodně stojí studium základů, abyste měli představu, co je Bitcoin, znali bezpečnostní pravidla a další specifika kryptotrhů. Víte, do čeho se chystáte investovat a proč?
  • Dalším bodem je jasná volba konkrétní formy obchodování. Chcete být trader, který bude využívat krátkodobou volatilitu, nebo raději zvolíte dlouhodobý HODL? Pokud HODL, tak nikdy neberte do úvahy krátkodobé závěry z trading analýz.
  • Pokud jste si jednou zvolili HODL, držte se ho bez ohledu na případné propady a hrůzné scénáře, ale nikdy s kapitálem, který si nemůžete dovolit ztratit.
  • Nakupujte dole a prodávejte nahoře, případně vůbec.

TIP: Proč někdo hodluje tak, že nikdy neprodá svůj Bitcoin?

Strategie DCA – osvědčená metoda

Léty prověřená strategie, která vám při jejím dodržení jednoznačně zajistí, že pokud tento trh půjde v dalších letech nahoru, vy budete úspěšní. Důležité je, že to platí dokonce / zejména v případě, že mezitím proběhne bear market a kryptoměny spadnou třeba o 90 %, než se odrazí a vystoupají nahoru na nová maxima.

Strategie Dollar-Cost Averaging (DCA) je metoda průměrování vstupní ceny vaší investice. Typicky budete každý měsíc, například po výplatě, investovat vždy za stejnou částku. Tato technika se provádí v pravidelném intervalu, a to zcela bez ohledu na aktuální tržní cenu daného aktiva.

DCA hojně používaná pro Bitcoin, ale lze ji samozřejmě použít pro jakýkoli altcoin, případně i pro zcela jiná aktiva. Tato strategie investorům umožní vstupovat dlouhodobě a zcela eliminuje možnost vstupu na vrcholu, který bývá psychicky extrémně náročný. Vstupní cena je pak průměrem jednotlivých nákupních hodnot během celé doby, kdy pravidleně nakupujete. Vhodné i pro úplné nováčky!

Přikupování v propadech – využít výprodej

Tato metoda je o něco náročnější než strategie DCA. Vyžaduje větší množství kapitálu k dispozici a je tedy vhodná spíše pro ty, kteří mají připraveny nějaké úspory a chtějí je investovat.

Při strategii přikupování v propadech – Buy The Dips – je stěžejní načasování. Může být dlouhodobě úspěšná, ale současně nerentabilní z krátkodobého hlediska a na rozdíl od DCA klade větší nároky na psychickou odolnost vůči takovým situacím. Současně vyžaduje cit pro správný čas – což je tehdy, když na trhu takříkajíc teče krev

a to i tehdy, když krvácíte také.

Jednoduše opakovaně nakupujete za určitou část připraveného kapitálu po brutálních pádech a vykupujete propady během bear marketu, případně korekce v ranějších fázích bull marketů. V této době je ideální a zaručí vám rychlé a poměrně výhodné “nalodění”. Naopak bych tuto strategii příliš nedoporučil v době, kdy již bull market delší dobu trvá a Bitcoin (resp. jiná kryptoměna) právě dělá korekci z 20násobku na 18násobek. Tam už může být na místě zvolit pro jistotu DCA a případný dlouhodobý bear market pak bude mnohem méně bolestivý.

Hledání dna – pro odvážné

Poslední ze tří nejlepších strategií je hledání dna. Jedná se o nejodvážnější metodu, která je vhodná pro zkušené investory s dokonalou sebekontrolou. Také tato metoda vyžaduje větší množství kapitálu, který musí být připraven a použit ve správnou chvíli.

Při hledání dna se nakupuje jednorázově či v několika dílčích nákupech v době, kdy vrcholí bear market. Pochopitelně to nikdo neví dříve, než zpětně, proto neberte název doslovně. Jde o nákup v období, kdy došlo k propadu v řádu vyšších desítek procent z předchozího maxima (70 %, 80 % apod.). Může zajistít mimořádně prémiovou nákupní cenu, ale současně si odnesete nejeden šrám a trh prověří vaši disciplínu a schopnost, držet se za všech okolností zvolené investiční strategie.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Závěr

Všechny tři výše popsané metody mohou být úspěšné jen v případě, že jste zvolili správné aktivum, které budete nakupovat. Úspěch se dostaví, pokud cena dlouhodobě půjde nahoru a vy budete mít potřebnou trpělivost, bez které to nejde. Čím lépe víte, do čeho vlastně investujete a proč, tím lépe – zejména pokud věříte, že nakupujete správnou kryptoměnu, která dlouhodobě půjde nahoru, a nebudete panikařit. Za minimální investiční horizont u Bitcoinu považujte 4 roky. V případě následného zhodnocení doporučujeme průběžně vybírat zisky.

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Proč většina lidí na kryptoměnách prodělá peníze?

 

Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *