Pátek, 22 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Uniswap Foundation za 74 mil. USD se stává realitou po 86 milionech hlasů pro

Nadace Uniswap právě vznikla. Návrh na její vytvoření získal více než 99 % hlasů od držitelů tokenů Uniswap (UNI).

Uniswap Foundation má zelenou

Plán s rozpočtem 74 milionů dolarů z pera dvou bývalých vedoucích pracovníků Uniswap Lab se právě stal skutečností. Po komunitním hlasování dojde k vytvoření nadace Uniswap Foundation (UF).

Podle návrhu je cílem nadace zefektivnit grantový program Uniswap (UPG) a snížit tření v systému řízení protokolu. Bývalý výkonný ředitel Uniswap Labs Devin Walsh, který nyní působí jako výkonný ředitel UF, ve středečním tweetu uvedl:

Včera večer prošel konečným hlasováním náš návrh na vytvoření nadace Uniswap!”

Podle webu Uniswap nadace prošla s více než 86 miliony, neboli 99 % celkových hlasů pro návrh, zatímco pouze 770 hlasů bylo proti. Hlasovat mohli držitelé UNI. Po schválení již začíná hledání zaměstnanců nadace.

TIP: Čínský těžařský gigant Canaan zdvojnásobil zisky navzdory všeobecnému zákazu

Objevila se i kritika

Zrod nadace se však neobešel bez kontroverze. Někteří uživatelé se ptají, zda to opravdu byla komunita, která takto hlasovala. Jiný člen komunity navrhl, že výsledkem hlasování byl „velrybí běh,“ přičemž 20 největších adres hlasovalo s 81,57 miliony, neboli 99,7 % tokenů, použitých k hlasování v návrhu.

Typicky je to role DAO, která určuje, jak jsou získané prostředky použity, nikoli centralizovaná nadace,” poznamenal velvyslanec komunity Chainlink ChainLinkGod.

Walsh, spolu s nyní vedoucím operací Ken Ng plánuje vybudovat 12členný tým. 74 milionů dolarů vyplacených z pokladny Uniswap DAO, která v současné době drží UNI v hodnotě přes 3 miliardy dolarů, plánují v UF rozdělit. 60 milionů dolarů má získat Uniswap Grant Program (UGP) a zbývajících 14 milionů půjde na pokrytí provozního rozpočtu.

Závěr

Uniswap je největší decentralizovaná burza na světě (DEX) podle objemu obchodování. Od založení Uniswapu v listopadu 2018 protokol umožnil směnu kryptoměn v celkové hodnotě více než 1 bilion dolarů. Denní objemy obchodování často konkurují objemu největší americké centralizované kryptoburzy Coinbase.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *