Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Euro se propadlo na nové dvacetileté minimum vůči dolaru

Euro se v pondělí obchodovalo na úrovních naposledy zaznamenaných v roce 2002, tedy jen několik let poté, co měna vznikla.

Měna eurozóny se opět propadla pod dolar

Euro se propadlo pod dvoudekádové low, kterého dosáhlo v červenci. Společná měna eurozóny v pondělí klesla až o 1,1 % na 0,9928 USD, což je méně než poslední dvacetileté minimum na úrovni 0,9952.

Krátkého trvání zřejmě mělo období úlevy, které vyhnalo euro na přibližně 1,03 dolaru začátkem tohoto měsíce. Jak informuje Reuters, investoři se připravují na tuhou zimu v Evropě, která se potýká s dodávkami energie a širšími obavami o ekonomický růst.

Obavy pochopitelně působí Rusko, a to mimo jiné také ekonomicky. Země na konci měsíce na tři dny neplánovaně zastaví dodávky zemního plynu do Evropy potrubím Nord Stream, což je poslední připomínka nejistého stavu zásobování kontinentu energií.

TIP: Kanadský regulátor stanovil roční limit 30 000 CAD na nákup “omezených kryptoměn”

„Vzhledem k současné náladě jsou zjevně obavy, zda to budou tři dny, nebo zda to budou tři roky,” řekl Ray Attrill, šéf FX strategie v National Australia Bank (NAB).

Kromě eura padala také britská libra. Ta se podívala na nové 2,5leté minimum. Výjimku netvořila bohužel ani koruna, která v pondělí opět oslabila. Podle ČTK ve srovnání s pátečním závěrem klesla o 20 haléřů na 24,74 Kč/USD.

Základní příčinou oslabování koruny je snižování úrokového diferenciálu koruny, jestřábí rétorika ze strany amerického FEDu a naopak aktuální holubičí politika České národní banky,” uvedl analytik Purple Trading Jaroslav Tupý.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *