Úspěšný audit USDT; 5+letý HODL Bitcoinu v maximech; Uniswap zablokoval 253 adres: Zprávy týdne

Vítejte u dalšího dílu pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Aktuálně se Bitcoin na kryptoburzách obchoduje na ceně 21 458 dolarů za jednotku. To odpovídá pádu o cca 3 tisíce USD od minulého dílu. Dominance hlavní kryptoměny pak zůstává stejná jako minulý týden, a to 40,2 % kapitalizace kryptosektoru. Z altcoinů v top10 se v korelaci s BTC nejvíce propadlo Cardano a Solana s 20,28% resp 22procentním snížením tržní ceny za posledních 7 dní. Třetí nejztrátovější je Ethereum, které kleslo o 19 %.

Úspěšný audit USDT

Největší stablecoin Tether (USDT) je roky předmětem dohadů, do jaké míry je podložen americkým dolarem. V případě, že by nedokázal držet svou paritu 1:1 vůči USD, šlo by podle některých o katastrofu, která by vzhledem k velikosti USDT dopadla na celý krypto market.

Společnost proto v poslední době i díky tlaku komunity začala dělat kroky k vyvrácení FUDu.

Podle čerstvé analýzy BDO Italia, dcery jedné z pěti největších účetních firem v Evropě, měl Tether k 30. červnu v aktivech 66 409 619 424 USD, což je více, než činila v dané době tržní kapitulace stablecoinu USDT (66 218 725 778 USD), který je těmito aktivy kryt.

,,Jsme plně odhodláni zachovat naši úlohu vedoucího stablecoinu na trhu. Užitečnost Tetheru je nadále podporována transparentností jeho rezerv a je hlavním zdrojem stability, který nám umožňuje vybudovat nástroj pro globální ekonomiku,“ komentoval závěr analýzy aktiv CTO Tetheru Paolo Ardoino.

TIP: [Update] Acala exploit: 3 miliardy dolarů v aUSD vyraženy ze vzduchu

5leté bitcoiny v maximech

Údaje od analytické společnosti Glassnode ukázaly, že procento bitcoinů, které jsou v peněženkách hodlerů alespoň po dobu pěti let, je vyšší než kdy dříve.To znamená, že vlastníci BTC, kteří nakupovali v roce 2017 a dříve, v mnoha případech neprodávají, ale nadále drží své mince.

Trend ukazuje, že HODL Bitcoinu je na vzestupu. 18. srpna dosáhly 5leté bitcoiny nového historického maxima 24,351 %. Jinými slovy jde o bezmála čtvrtinu z veškeré nabídky 19,12 milionů BTC.

TIP: Kryptoměnová burza Coinbase oznamuje ztrátu 1,1 miliardy dolarů

Advertisement

Uniswap zablokoval 253 adres

Objevují se první náznaky, že vládní cenzura proniká na blockchainy decentralizovaných kryptoměn, potažmo do DeFi aplikací a protokolů. Decentralizovaná burza (DEx) Uniswap vůbec poprvé přiznala, že existuje blacklist, na který dává některé adresy.

Decentralizovaná burza Uniswap zablokovala 253 krypto adres během čtyř měsíců spolupráce s firmou TRM Labs, která se zabývá analýzou blockchainu. 

Podle dat zveřejněných softwarovým inženýrem Uniswapu Jordanem Frankfurtem jsou cenzurované adresy údajně zablokovány kvůli spojení s odcizenými finančními prostředky nebo službami pro míchání transakcí.

Takovou službou je také Tornado Cash, který byl nedávno sankcionován americkým ministerstvem financí, což otevřelo otázku ohledně tohoto typu zásahů do kryptosektoru a DeFi. V návaznosti na to se hovoří také o Ethereu a jeho přechodu na PoS.

S blížícím se sloučením mainnetu Etherea se objevily zprávy o tom, že Coinbase vydělá stovky milionů dolarů ročně stakingem ETH. Kryptoburza údajně disponuje 15% podílem na trhu s ethery. Také další burzy a společnosti drží velké množství ETH a mohly by tak potenciálně pod tlakem regulátorů zavádět cenzuru přímo na řetězci, což by vážným způsobem narušilo svobodu transakcí a nezávislost krypta na státní moci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.