Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Čínský těžařský gigant Canaan zdvojnásobil zisky navzdory všeobecnému zákazu

Čínský výrobce kryptotěžebních strojů nemá žádné problémy s místním zákazem těžby kryptoměn, protože celkový výkon společnosti v roce 2022 nadále rostl.

Čínský těžařský gigant zdvojnásobil zisky

Canaan oficiálně oznámil své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2022 a ohlásil 117% nárůst hrubého zisku oproti stejnému období roku 2021. Podle společnosti dosáhl zisk ve druhém čtvrtletí 930 milionů renminbi (RMB), tedy téměř 139 milionů USD.

Čistý zisk společnosti zaznamenal nárůst z 425 milionů RMB na 608 milionů RMB, neboli 91 milionů USD, za druhé čtvrtletí. Navzdory značným ziskům považuje Canaan druhé čtvrtletí za náročné období, protože bitcoin (BTC) v červnu propadl pod 20 000 USD.

Generální ředitel společnosti Nangeng Zhang uvedl:

„Lockdown COVID-19 v klíčových městech v Číně také způsobil vážné narušení našich každodenních operací a poptávky po našich čipech AI.”

Zhang zmínil, že Canaan rozšiřuje svou globální přítomnost, zejména zřízením mezinárodní centrály v Singapuru. Firma také pracuje na rozšíření svého těžebního podnikání a generuje více BTC pomocí vylepšeného napájení. Ke konci června držel Canaan celkem 346,84 BTC v hodnotě 8,1 milionu dolarů, řekl generální ředitel a dodal:

„Jsme si plně vědomi tlaku na pokles ceny Bitcoinu od posledního čtvrtého čtvrtletí a očekáváme, že to v nadcházejících čtvrtletích přinese delší protivítr pro naši výkonnost. Přesto věříme v jedinečnou hodnotu Bitcoinu a jeho dlouhodobé vyhlídky.“

TIP: Těžaři se navzdory zákazu vrací do Číny! Země je 2. největší centrum těžby BTC na světě

„Očekáváme, že se hrubá marže ve druhé polovině tohoto roku dramaticky sníží,“ dodal Finanční ředitel Canaanu James Jin Cheng.

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *