Pátek, 22 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Instituciální výprodeje a okurková sezóna krypto produktů na finančních trzích: Objemy klesly o 55 %

Okurková sezóna ovládla kryptoměnové a zejména bitcoinové investiční produkty. Zažívají letní útlum.

Okurková sezóna a bitcoinové produkty

Snížený zájem zažívají produkty navázané na cenu kryptoměn, zejména pak ty bitcoinové, kterých je pochopitelně zdaleka nejvíce. Zahrnují ETF, ETP a GBTC společnosti Grayscale. Okurková sezóna vrcholí a tyto produkty zaznamenávají odliv již třetí týden v řadě.

Slabá poptávka mezi institucionálními investory během konce léta vedla jen za minulý týden k odlivu kapitálu z investičních produktů digitálních aktiv v hodnotě 8,7 milionu dolarů. Oznámila to v pondělí společnost CoinShares. Titéž analytici přitom v červnu informovali o přílivu 126 milionů dolarů do bitcoinových produktů za jediný týden.

Investiční produkty navázané na BTC zaznamenaly odliv v celkové výši 15,3 milionu USD. CoinShares uvedla, že většina negativního sentimentu se soustředila kolem bitcoinu, zatímco ethereové a některé altcoinové produkty vykázaly příliv.

Celkově pak krypto investiční produkty zaznamenaly týdenní objemy v hodnotě 1 miliardy USD, což je 55 % pod ročním průměrem. Okurková sezóna vrcholí a navíc se zdá, že předchozí masivní prodeje institucí byly hnací silou poklesu ceny Bitcoinu (od května).

Velké společnosti prodávaly Bitcoin

Podle společnosti Arcane Research velké instituce v době od 10. května prodaly 236 237 bitcoinů v hodnotě 5,452 miliardy dolarů. Jen samotná Luna Foundation Guard (LFG) v květnu vyhodila 80 081 BTC ve snaze udržet stablecoin TUSD nad vodou. Vyvolala tím údajně tlak na některé těžaře na prodej, přidala se Tesla s prodejem přes 29 tisíc BTC, a tak dále. 

Ve stejné době byla kryptoinvestiční společnost Three Arrows Capital (3AC) nadměrně zadlužená a dlužila věřitelům 18 193 BTC a další coiny odpovídající 22 054 BTC. Koncem června také došlo v Canadian Purpose Bitcoin exchange-traded fondu (ETF) k masivnímu odlivu 24 510 BTC. To podle analytika Arcane Research Vetle Lunde „vytvořilo na trhu další tlak na výprodeje.“

Zdroj: Twitter; Vetle Lunde

Závěr

Stejné instituce a velké podniky, které tlačily cenu BTC nahoru po překonání předchozího ATH (20 tisíc USD), kryptotrh dost možná vrátily zpět na původní cenové úrovně. Otázkou je, zda, až skončí okurková sezóna, může začít zdravý růst, nebo nyní titio hráči cenu Bitcoinu stáhnou ještě níže svými shorty v kombinaci s nepříznivou ekonomickou situací a otřesy na akciových trzích.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *