Institucionální investoři se hrnou do Bitcoinu! Hledají bezpečí a altcoinů se straní: Coinshares

bitcoin, btc, scifi, apokalypsa, havran

CoinShares říká, že institucionální investoři se odebrali směrem k bezpečnosti bitcoinů (BTC), zatímco altcoiny zaznamenávají velmi malé kapitálové toky.

Investoři nyní preferují Bitcoin

Přední správce digitálních aktiv ve své nejnovější zprávě Digital Asset Fund Flows Weekly uvádí, že největší kryptoměna podle tržní kapitalizace zaznamenala za minulý týden celkový příliv 126 milionů dolarů. Tím se jeho celkový roční příliv zvýšil na 506 milionů dolarů.

CoinShares říká, že rostoucí dominance Bitcoinu  z minulého týdne pramení z aktivity investorů, kteří hledají bezpečné útočiště ve vlajkové lodi kryptoaktiv. Obecně totiž platí, že investice do BTC skýtá o něco méně rizika, než altcoiny.

TIP: JPMorgan: Bitcoin má o třetinu větší hodnotu, než kolik aktuálně stojí

,,Altcoiny minulý týden nezaznamenaly prakticky žádné přílivy, což zdůrazňuje, že investoři se hrnou do relativní bezpečnosti bitcoinů.”

Výjimkou pak není ani Ethereum, právě naopak. Zažívá odlivy devátý týden v řadě, což signalizuje negativní sentiment na top platformě chytrých kontraktů podle tržní kapitalizace.

Advertisement

„Ethereum nadále trpí s dalším týdnem odlivu v celkové výši 32 milionů dolarů. Ethereum vydrželo devět týdnů po sobě odlivů, což naznačuje negativní sentiment investorů. Avšak od začátku odlivu v prosinci 2021 představují pouze asi 7 % spravovaných aktiv,“ vysvětluje CoinShares.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.