Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptoburza Binance údajně umožnila vyprat 2,35 miliardy dolarů, BNB je navíc podle SEC cenný papír

Největší kryptoburza na světě Binance byla obviněna ve zprávě agentury Reuters z umožňení praní peněz a má i další problém.

Binance v problémech

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) údajně vyšetřuje Binance pro podezření, že největší světová kryptoburza prodávala nelicencované cenné papíry ve svém ICO. Uvedla to agentura Bloomberg.

Předmětem vyšetřování nyní je, zda společnost Binance Holdings porušila pravidla pro cenné papíry, když před pěti lety uvedla na trh svůj token BNB v rámci počáteční nabídky coinů (ICO). Nabídka proběhla v červenci 2017 v době vrcholícího ICO boomu.

Podle agentury Bloomberg s odkazem na nejmenované osoby obeznámené s touto záležitostí nejméně jeden obyvatel USA tvrdil, že se účastnil ICO, což by mohla být zásadní skutečnost pro případ SEC, pokud by se agentura rozhodla nějakým způsobem pokračovat. SEC již dříve prohlásila, že většina kryptoměn jsou cenné papíry, a očekává se, že pokud vyhraje soudní tažení proti Ripple, zaútočí i na další projekty, potenciálně včetně Binance a BNB.

V pondělí se však pro Binance sešlo ještě více negativních zpráv. Agentura Reuters zveřejnila

zprávu, která tvrdí, že Binance zpracovala v letech 2017 až 2021 transakce v hodnotě nejméně 2,35 miliardy dolarů z hacků, investičních podvodů a prodejů narkotik a měla v těchto letech slabou ochranu KYC/AML.

Reuters hovoří mimo jiné o hacku Eterbase, přičemž část výtěžku údajně prala prostřednictvím Binance severokorejská hackerská skupina Lazarus. Dále pak zmiňuje údajné spojení Binance s ruskojazyčným obchodem s drogami Hydra.

Mluvčí Binance zprávu komentoval s tím, že je žalostně dezinformovaná a používá zastaralé informace z roku 2019 a neověřená osobní potvrzení.“

TIP: Binance Labs vyčlenila půl miliardy dolarů na rozvoj sektoru Web3

Závěr

Binance, která je již předmětem několika amerických federálních vyšetřování, včetně další sondy SEC a vyšetřování CFTC, v pondělí zaznamenala další problémy. Agentura Reuters ji viní z toho, že umožnila praní špinavých peněz za 2,35 mld. USD. Navíc je údajně předmětem vyšetřování SEC za neregistrovanou nabídku cenných papírů v roce 2017.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *