Německo odmítá KYC na peněženky v EU; Polovina kryptokrádeží začíná na sociální síti; Zákaz těžby v New Yorku: Zprávy týdne

Je tady další díl pondělních Zpráv týdne na českém hodlerském webu. Bitcoin dnes ráno měnil majitele za 31 206 dolarů za jednotku. Po týdnech propadů jde o druhý pozitivní týden v řadě, přičemž od minula si hlavní kryptoměna polepšila o téměř 600 dolarů. V první desítce se nejlépe dařilo Cardanu s 21,39procentním růstem. Naopak nejhůř na tom byla Solana, která opět zaznamenala výpadek a za 7 dní ztratila 8,57 %. Pokud jde o dominanci BTC, ta dosahuje 46,5 %, což je o půl procenta více než před týdnem a nejvíc od doby, kdy tuto metriku ve zprávách pravidelně sledujeme. Aktuálně tak vede BTC.

Německo odmítá KYC na peněženky v EU

Legislativa omezující soukromí kryptoměněženek prošla na půdě EU prvním kolem hlasování již koncem března. Aktuálně je předmětem tripartitních diskusí mezi Evropskou radou, Evropskou komisí a Evropským parlamentem.

Po případném schválení by kryptoburzy a další firmy musely ověřovat totožnost vlastníků kryptoměnových peněženek. Problémem může být omezení soukromí kryptouživatelů a také obtížná proveditelnost takového kroku zeměřeného na soukromé peněženky.

Z otevřeného dopisu mezi Florianem Toncarem, státním tajemníkem německého ministerstva financí a Frankem Schafflerem, poslancem německého spolkového sněmu. je zřejmé, že Němci jsou proti tomuto návrhu,

,,Podle dopisu jsou tyto požadavky Evropského parlamentu obtížně slučitelné s rizikovým přístupem k AML/CFT a jdou nad rámec požadavkům FATF. Proto Rada EU (členské státy EU) v rámci aktuálních trialogů jednají proti těmto nařízením,“ uvedl Patrick Hansen, který pokračuje:

,,Namísto toho dopis navrhuje použít nástroje pro analýzu blockchainu k posouzení rizika příslušného převodu a přijetí opatření přiměřených riziku, podobně jako se v Německu loni zavedlo tzv. travel rule. To představuje jeden z klíčových požadavků kryptoprůmyslu.

Obavy z požadavků Evropského parlamentu podporuje i značná vlna připomínek ze strany příslušného odvětví. Uvidíme, zda Evropská rada dokáže přesvědčit Evropský parlament během následujících jednání, ale pokud by tento postoj přijal největší členský stát EU (Německo), byl by to dobrý výchozí bod,“ dodal.

TIP: Evropský parlament odhlasoval zavedení KYC na soukromé krypto peněženky! Šíří se vln a kritiky

Advertisement

Polovina kryptokrádeží začíná na sociální síti

Téměř polovina spotřebitelů, kteří v roce 2021 nahlásili podvod související s kryptoměnami, uvedla, že to začalo reklamou, příspěvkem nebo zprávou na sociálních sítích.

„hořlavá kombinace pro podvod,“ to jsou podle obchodní komise Spojených států sociální média a kryptoměny. Páteční zpráva pak uvádí, že oběti podvodníků během roku ztratily až 1 miliardu dolarů v kryptoměnách, což je více než pětinásobný nárůst od roku 2020 a téměř šedesátkrát více než v roce 2018.

Zajímavostí je, že mezi běžnými podvody slibujícími nereálné zisky se druhým nejčastějším podvodem stal podvod s předstíraným “milostným zájmem”.

TIP: Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Zákaz těžby v New Yorku prošel senátem

New York schválil návrh zákona, který zavede dvouleté omezení na těžbu bitcoinů ve státě. Legislativa uvalující dvouleté moratorium na těžbu kryptoměn prošla již také senátem a od zavedení ji dělí podpis demokratické guvernérky státu Kathy Hochulové.

Zákon však nezakazuje těžbu kryptoměn bez výjimek. Ukládá pouze dočasný dvouletý zákaz činnosti. Během této doby budou těžební operace podléhat „úplnému obecnému přezkoumání prohlášení o dopadu na životní prostředí“. Pokud firma nevyužívá obnovitelnou energii, nebude moci pokračovat v provozu.

Těžařské firmy se sídlem v New Yorku tvořily v říjnu 2021 přibližně jednu pětinu hashrate těžby bitcoinů v USA.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.