Coinbase | (Pro, Earn) Kompletní info o vstupní bráně do kryptosvěta

coinbase, pro, earn, jak, koupit Bitcoin, kde, vstup, brána, most, kryptoměny, město, voda, krypto

V tomto článku si ukážeme vše ohledně Coinbase. Naučíš se, jak začít nakupovat Bitcoin a další kryptoměny na Coinbase. Jak přejít pro výhodnější kurzy a další výhody na Coinbase Pro. A nebude chybět ani Coinbase Earn, což je úžasná platforma spojující učení a vydělávání kryptoměn. Coinbase je poměrně bezpečná, uživatelsky přívětivá a nabízí celou řadu výhod, mimo jiné vstupní bonus pro nové zákazníky. Samozřejmostí je obchodování na PC i mobilní aplikace.

TIP: Pokud se zaregistruješ na Coinbase přes tento odkaz, získáš odměnu za první nákup kryptoměn ve výši ekvivalentu 10 dolarů v Bitcoinu. Za svůj první nákup kryptoměn tedy obdržíš zdarma Bitcoin v hodnotě cca 226 Kč. Registruj se ZDE.

Proč Coinbase

Coinbase je pro vstup do kryptosvěta ideální. Je poměrně bezpečná, oblíbená, levná, založena byla již v červenci 2012 a neustále na sobě pracují. V tomto článku si představíme všechny tři, pro hodlery, nejdůležitější součásti Coinbase:

  • Jedná se stále o TOP1 burzu pro hodlery. Je to vstupní brána do světa kryptoměn. Na coinbase si vyzkoušíš první nákup, můžeš mimochodem použít platební kartu.
  • Jakmile využuješ vstupní bonus, přejdi na Coinbase Pro a budeš mít levnější poplatky a výhodnější kurz.
  • Do třetice, a to si v tomto článku taktéž ukážeme, můžeš využít Coinbase Earn a vydělat si kryptoměny během učení se o kryptoměnách. Coinbase se tedy vyplatí hned třikrát.

Jak nakoupit poprvé kryptoměny

Zaregistruj se a využij bonus za první nákup. Do formuláře (viz obrázek) vyplň své jméno, příjmení, email a silné heslo. Následně ověříš e-mail, přidáš telefonní číslo pro sms autorizaci přihlašování a transakcí, přidáš si kartu a číslo účtu a ověříš svoji totožnost nahráním fota občanky, řidičáku či pasu.jak koupit Bitcoin, vstup, nákup, burza, kde, Coinbase, návod, recenze

Vše je naprosto intuitivní a není třeba zdlouhavých návodů. V případě, že něčemu nebudeš rozumět, použij překladač google. Pokud bys měl potíže, napiš si o radu do naší fb skupiny, nebo do komentářů pod článkem. Nelekni se ověření totožnosti, je to zcela běžný postup, bohužel to musí dělat ze zákona.

Následně už můžeš začít nakupovat. Pro první nákup si klidně dopřej platbu kartou, která tě sice vyjde na 3,99%, ale stejně se ti poplatek vrátí v bonusu a navíc se nebudeš zdržovat čekáním a můžeš hned začít. Na Coinbase si peníze můžeš poslat také SEPA platbou. V takovém případě činí poplatek za nákup kryptoměn 1,49 %. Další poplatky pak může účtovat banka, ale to bude téma na jindy.

Aktuálně na Coinbase najdeš Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash, XRP, XLM, ETC, ZEC, BAT a ZRX.

Nyní se přesuň na Coinbase Pro

Využil jsi bonus, vyzkoušel sis nákup kryptoměn kartou a nyní přejdi na Coinbase Pro. Netřeba se dodatečně registrovat, můžeš se rovnou přihlásit Coinbase účtem. Jako hodlera, který chce nakupovat, tě bude (alespoň ze začátku) zajímat de facto jediný příkaz – buy limit order (limitní nákup).

graf, burza, nákup, Bitcoin, jak, návod, recenze, cOINBASE pRO, jak na to, rady
Uživatelské prostředí burzy Coinbase Pro

Jak vložit peníze

Nejprve si však musíš vložit peníze. Údaje potřebné pro dotování konta prostřednictvím SEPA platby zobrazíš rozkliknutím tlačítka „deposit” a zvolením eura ze seznamu. Vždy postupuj pomalu a s rozvahou a nezapomeň při odesílání vyplnit „reference number”, aby tvoji platbu správně přiřadili.

Jak nastavit buy limit

Vlevo si rozklikni „Select market” a vyber některý pár vůči euru, vyplníš kolik chceš nakoupit (amount) nebo klikni na „max.”.Potom zadej při jakém kurzu chceš nakupovat (limit price) a otevři si pozici na nákup (buy), která se ti automaticky vyplní, jakmile trh dosáhne stanovené hodnoty.

Výhodou oproti směnárně je, že na burze můžeš sledovat graf, nabídky ostatních, můžeš zadat limit a jít pryč a jsou zde výhodnější kurzy a poplatky. V případě limit příkazu jsi v pozici „maker”. To znamená, že jsi ten, kdo vytvořil objednávku. Jako maker máš o něco nižší poplatek, než platí „taker”, který nakoupí za aktuální kurz rovnou (přes „market”).

Jaké jsou poplatky na Coinbase Pro

Nedávno burza Coinbase Pro upravila politiku poplatků ve prospěch takerů, ale stále je nejvýhodnější zmiňovaný limit buy. Při obchodování na burze Coinbase Pro do 100 tisíc $ měsíčně jsou poplatky za maker transakci 0,15 % a za taker 0,25 %. Tedy např. v případě limitního nákupu Bitcoinu za 1000 euro činí poplatek 1,5 eura.

Kryptoměny v nabídce

Coinbase Pro aktuálně nabízí 10 kryptoměn vůči euru a postupně přidávají další. Několik dalších se zde zatím obchoduje pouze vůči BTC nebo stablecoinu USDC, což není optimální, vyžaduje to totiž více transakcí, čímž se násobí i poplatky. Doufejme tedy, že budou u všech zalistovaných altcoinů postupně přidávat i páry vůči euru.

Doporučujeme nedržet mince a tokeny na burze, ale na hardwarové nebo papírové peněžence a jednat v souladu s bezpečnostními pravidly.

Coinbase Earn – vydělávej a uč se!

Do třetice všeho dobrého se pojďme podívat na Coinbase Earn. Také zde se není třeba dodatečně registrovat. O co se jedná, je, že máš možnost vydělat si kryptoměnu tím, že se o ní něco naučíš. To je skutečně úžasný koncept, který si zaslouží pozornost.

Coinbase Earn – lekce 1 Co je Stellar?

Celé to funguje tak, že obdržíme pár dolarů v kryptoměně za to, že se o ní něco naučíme formou krátkých videí. Po zhlédnutí videa odpovíš na otázku a okamžitě ti v peněžence na Coinbase přistane kryptoměna. Aktuálně na Earn najdeš kryptoměny 0x (ZRX), Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC) a Stellar Lumens (XLM).

Jsem z toho velmi nadšený. Je to moc chytře navrženo tak, aby všichni byli spokojeni. Uživatelé získají informace a trochu kryptoměny zdarma. Kryptoměna se dostane více do povědomí lidí a Coinbase díky tomu získá více nových uživatelů a přízně nás všech. Nevýhodou je, že jsou videa v angličtině (ale velmi srozumitelné) a že se nejprve musíš do kurzu přihlásit a může trvat několik ní až týdnů, než tě pozvou do Earn.

Tip redakce: Jak začít hodlovat? Vyber si 9 kryptoměn

Celkové hodnocení Burzy

Coinbase si dlouhodobě vede velmi dobře. Neustále pracují na tom, aby si pozici vstupní brány do světa kryptoměn obhájili a nutno říci že úspěšně. Jako většina burz, i oni musí plnit zákonné podmínky jako KYC (česky „poznej své zákazníky”). Je tedy třeba nahrávat osobní dokumenty, což řadu lidí odpuzuje. Nicméně, takové jsou první regulace kryptosvěta a Coinbase se v tomto ohledu pouze řídí zákonem, ostatně podobně jako prakticky všechny ostatní burzy a směnárny.

Horší je, že některým lidem bez upozornění zrušili účet a dočasně „zabavili” peníze na něm na dlouhé měsíce či dokonce roky. Příkladem je také slovenský youtuber, kterému se to stalo a podpora Coinbase mu již dlouhé týdny až měsíce neodpovídá na dotazy, proč mu smazali účet. My jsme se nedávno ptali, proč se musí na Earn čekat a dokonce nás totálně odbyli a bez odpovědi dotaz uzavřeli. Jsou tu tedy i určité horší stránky, o kterých bys měl vědět.

Shrnutí

Celkově se však jedná o dlouhodobě působící a dosud velmi bezpečnou burzu, která neustále přichází s novinkami, nabízejí také čím dál více možností pro institucionální investory. Poslední dobou přidávají řadu dalších kryptoměn, přidali platformu pro velké hráče a instituce, přidali Earn, XRP platformované převody mezi zákaznickými účty po celém světě, atd. Je to první burza, kterou většina kryptonadšenců použije.

Osobně jsem opakovaně z Coinbase Pro odesílal Bitcoin bez poplatků, byť to nikde neavizují. Nabízejí výhodné kurzy a nízké poplatky, jednoduchou směnárnu pro začátečníky a funkční burzu. Až na velmi špatný dojem z jednání podpory v některých případech není co vytknout. Coinbase nabízí bonusy, nákup kartou, vklad z účtu, mince a tokeny zdarma, výukové kurzy o kryptoměnách, investiční možnosti pro instituce, atd.

V roce 2017 se Coinbase postavila za své klienty a bránila se vydání jejich dat u soudu. V roce 2019 proběhla antikampaň proti Coinbase (#deletecoinbase) založená na debaklu, kterým byla spolupráce s firmou Neutrino, což je v podstatě projekt lidí, zabývajících se vládním špehováním obyvatel. Coinbase utrpěla škraloup na pověsti a nyní musí ukázat, že je stále světovou jedničkou pro vstup do kryptosvěta.

 

-Kytka (fb stránka, steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Určitě se přidej do naší fb HODL skupiny a využij odkazy na decentralizované platformy výše. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.