Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Trh s Bitcoinem byl očištěn od “turistů” a dno se přibližuje: Glassnode

On-chain analytická společnost Glassnode naznačuje, že Bitcoin je v území nejhlubšího medvědího trhu. Aktuální aktivita na blockchainu odpovídá přibližně blízkosti předchozího dna.

Glassnode “vyhlíží” možné dno

Po potvrzení, že červen byl nejhorším obchodním měsícem Bitcoinu za více než deset let, analytický zdroj Glassnode navrhl, že dno by mohlo být blízko. Ačkoli tzv. “turisté na trhu“ uprchli ze scény, společnost zároveň varovala, že tento cyklus může být kvůli vnějšímu ekonomickému tlaku odlišný.

Situace se v následujících 30 dnech zhoršila kvůli pokračujícímu krachu na trhu kryptoměn. Zatímco poskytovatelé kryptopůjček zastavili výběry a hedgeové fondy se staly insolventními, otřesová vlna zasáhla všechny kryptoměny, včetně té největší. Bitcoin se tak poprvé během bear marketu propadl pod své ATH z předešlého cyklu.

Glassnode uvádí:

Ceny se za posledních 30 dnů snížily dolů o 37,9 %, čímž na korunu krále nejhoršího měsíce v historii konkurovaly pouze medvědímu trhu v roce 2011.”

Zdroj: Glassnode

Trh se očistil od “turistů”

„Téměř celá sada metrik aktivity na blockchainu ukazuje, že počet a aktivita uživatelů sítě se blíží historicky nejhlubšímu území medvědího trhu. Bitcoinová síť se blíží stavu, kdy téměř všechny spekulativní subjekty a turisté na trhu byli zcela zbaveni aktiv,“ uvádí Glassnode.

Zdroj: Glassnode

Dlouhodobí držitelé, tedy hodleři, naopak podle společnosti na trhu zůstávají. Podle blockchainových analytiků se najen zdají být přítomní, ale mohli by pravděpodobně akumulovat.

 

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *