Pozor! Facebook je plný podvodníků – spamují a vydávají se za KryptoHodler a další legitimní krypto stránky

Hodler, KryptoHodler

Důležité upozornění! S rostoucí cenou Bitcoinu se vyrojilo také množství podvodníků, kteří cílí na kryptokomunitu. Zaznamenali jsme extrémně dotěrné scamery už i na českých a slovenských facebookových krypto stránkách včetně naší vlastní stránky – KryptoHodler.

Facebook je plný podvodníků

Drzost podvodníků na Facebooku je extrémní. Tito scameři nově zakládají stránky, které se tváří jako legitimní krypto společnosti, tvůrci obsahu… Následně si nakradou loga a obrázky ze stránky, kterou chtějí napodobit, a s takovým účtem pak komentují její příspěvky. V komentáři obvykle žádají o zaslání kryptoměny.

ZEJMÉNA PRO NOVÁČKY PŘIPOMÍNÁME, ŽE VŠECHNY ŽÁDOSTI O ZASLÁNÍ KRYPTOMĚNY POD ZÁMINKOU NĚJAKÉ AKCE ČI SOUTĚŽE, ZEJMÉNA PAK PŘÍSLIBY ZASLÁNÍ DVOJNÁSOBKU ČI TROJNÁSOBKU ZASLANÉ KRYPTOMĚNY ZPĚT, JSOU PODVODY! KRYPTOHODLER NEPOŘÁDÁ ŽÁDNOU PODOBNOU AKCI A VEŠKERÉ ŽÁDOSTI O ZASLÁNÍ KRYPTOMĚNY V KOMENTÁŘI NA FACEBOOKU ČI JINÉ SOC. SÍTI JSOU PODVODY!

KryptoHodler byl napaden scamery

Bohužel se ani naše facebooková stránka nevyhla útokům podvodníků. Opakovaně je nahlašujeme Facebooku ke kontrole, blokujeme a mažeme, ale jsou neuvěřutelně dotěrní a drzí. V této věci jsme již kontaktovali Policii České republiky a jakmile získáme nějaké vyjádření, budeme Vás informovat.

Jak vypadá pokus krypto podvodníků

Na obrázku níže vidíte komentáře pod našim včerejším článkem o první bance, která umožňuje nákup a prodej Bitcoinu v běžných bankomatech. Jak vidíte, jeden z komentářů se tváří, že jsme jej psali my. Jde o falešnou stránku, která se za stránku KryptoHodler neoprávněně vydává. V komentáři podvodník mimo jiné uvádí:

„Chcete-li se tohoto účastnit, převeďte z 0,02 BTC – 1 BTC na níže uvedenou vkladovou adresu a okamžitě obdržíte X3 z toho, co jste poslali, do své peněženky [POZOR PODVOD!].”

podvod, podvodníků, falešná stránka

Když si však podvodnou stránku rozkliknete, snadno se přesvědčíte, že nejde o nás.

Jak vidíte, na falešné stránce kromě zkopírovaných obrázků nejsou žádné příspěvky a nemá žádné sledující.

Scam v hodnocení stránky

Facebook umožňuje hodocení stránek. Stránka z pochopitelných důvodů nemůže hodnocení mazat, čehož zneužívají podvodníci, kteří zde nerušeně šíří spam. Na obrázku níže vidíte jen část příspěvků, kterými scameři zaplevelili sekci hodnocení na naší stránce KryptoHodler. Dokonce nám hodnocení vynulovali…

doporučení, podvodníků

Pokud vás můžeme požádat o pomoc, jděte na naši facebookovou stránku a zanechte nám zde prosím reálné hodnocení, aby fake hodnocení, které zde napsali podvodníci, spadlo co nejníže dolů. Budeme rádi za pozitivní hodnocení, ale hlavně reálné od skutečných čtenářů, takže pokud se vám něco nelíbí, určitě to napište také.

Nahlašte podvodníky

Tři tečky napravo od komentářů skrývají menu, kde je mimo jiné možné nahlásit komentář či hodnocení Facebooku. Jestliže kdekoli na Facebooku narazíte na podvody

Advertisement
, využijte prosím tuto možnost v zájmu sebe i ostatních a nahlašujte podvodníky.

TIP: Bezpečnost | Důležitá pravidla při nákupu a hodlování kryptoměn a jak ochránit své krypto

Závěr

Internet připomíná divoký západ. Šíří se zde extrémně velké množství pokusů o podvody a to jak na Facebooku a dalších soc. sítích, tak i pomocí phishing mailů a podvodných webů. V tomto článku jsme vás informovali o útoku na facebookovou stránku našeho webu KryptoHodler, ale i dalších tvůrců obsahu o kryptoměnách a požádali jsme vás o opatrnost, nahlášení podvodných komentářů a falešných stránek a o pomoc při vyplevelení zaspamovaných hodnocení na naší stránce.

 

Relaxace a její magická moc: Vstupte do světa blahodárného klidu

SEC komisařka Hester “Kryptomáma” Peirce: Doufám, že SEC přijme další kroky k zajištění větší regulační jasnosti

První komerční banka v USA umožňuje zákazníkům nakupovat Bitcoin v běžných bankomatech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.