První komerční banka v USA umožňuje zákazníkům nakupovat Bitcoin v běžných bankomatech

btc, atm, bankomat, bankomatech, banka, vklad,

Blue Ridge Bank (BRB) se zapisuje do historie jako první komerční banka, která svým zákazníkům umožňuje nakupovat a prodávat Bitcoin v jejích běžných bankomatech.

Něco málo z historie o bankomatech

První bankomat byl vyvinut a postaven v roce 1939 americkým vynálezcem Lutherem Georgem Simjianem. Teprve o téměř 30 let později, v roce 1967, byl první exemplář umístěn v bance Barclays v britském Enfieldu. Šlo o hostoricky první bankomat, kde si lidé mohli vybrat hotovost

Advertisement
. K tomu sloužily speciální poukázky namísto dnešních karet. O dalších 25 let později měla poprvé možnost, setkat se s bankomatem, česká veřejnost. V roce 1992 byl první bankomat nainstalován v Praze, konkrétně jej pro Komerční banku umístili na náměstí Republiky. Před rozšířením bankomatů byl bezproblémový výběr hotovosti možný pouze na pobočkách stejné banky, u které měl klient vedený účet.

První banka přidává BTC

O dalších bezmála 30 let později tu máme první komerční banku, která ve svých bankomatech umožňuje nakupovat a prodávat Bitcoin. Takových bankomatů je zatím na území Spojených států jen 19 kousků. Banka novou funkci přidala i díky spolupráci s poskytovatelem softwaru Bitcoin ATM LibertyX a BluePoint ATM Solutions.

Jak víte, dosud bylo možné pracovat s Bitcoinem a jinými kryptoměnami jen ve speciálních bitcoinmatech, ale nikdy v běžných bankomatech komerčních bank. Tuto možnost si však zákazníci i podle spoluzakladatele a generálního ředitel LibertyX Chrise Yima už nějakou dobu žádají.

Banka Blue Ridge Bank k tomu uvedla:

„Spotřebitelé už roky žádají možnost nakupovat bitcoiny od svých bank. Jsme hrdí na to, že BRB je první bankou v zemi, která nabízí bitcoinové služby ve svých bankomatech.“

Mobilní aplikace

Aby to nebylo tak jednoduché, pro využití možnosti prodeje a nákupu Bitcoinu v prvních běžných bankomatech si zákazníci musí nainstalovat aplikaci LibertyX. Generální ředitel BluePoint ATM Solutions Wade Zirkle očekává, že tradiční finanční instituce budou následovat Blue Ridge, protože poptávka po těchto typech fintech služeb bude nadále růst.

Závěr

Zatímco Blue Ridge je první komerční bankou v USA, která nabízí přístup k bitcoinům ve svých bankomatech, bankomaty založené pouze na kryptoměnách existují již více než sedm let. První bitcoinový bankomat na světě zahájil svoji činnost v kanadském Vancouveru v říjnu 2013. V USA je celkový počet bitcoinmatů v současné době 13 064 z celkových 15452 celosvětově. 68 je v České republice a 51 na Slovensku.

 

Relaxace a její magická moc: Vstupte do světa blahodárného klidu

Lark Davis: Většina kryptoměnových investorů ztratí 90 % do konce cyklu – zde je jeho strategie pro zachování zisků: Seriál TNT

Vyhýbejte se hostovaným krypto peněženkám „za každou cenu,“ varuje Elon Musk

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.