Čtvrtek, 25 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vyhýbejte se hostovaným krypto peněženkám „za každou cenu,“ varuje Elon Musk

Elon Musk podpořil Bitcoin. Společnost Tesla, kterou založil, nakoupila BTC za miliardu a půl dolarů. Musk také koupil nějaké dogecoiny svému synovi. Kromě toho se již zřejmě naučil základy HODLu a nyní využívá svůj vliv, aby vyzval k vyhýbání se hostovaným krypto peněženkám, které za vás drží klíče

Elon Musk je nyní aktivním členem kryptokomunity

Jen velmi málo aktiv v roce 2020 překonalo Bitcoin. Mezi takové patřily prudce rostoucí akcie Tesly, díky čemuž se Elon Musk postupně dostal na vrchní příčky seznamu nejbohatších lidí světa. „Jdu pozdě na párty, ale jsem podporovatel. Myslím si, že Bitcoin je na pokraji širokého přijetí,” uvedl Musk začátkem tohoto měsíce. Následně se na základě povinných hlášení americké komisi SEC ukázalo, že Tesla vložila do Bitcoinu 1,5 miliardy dolarů.

Jak víte, Musk se hlasitě zapojil do vtípků a memů zaměřených na Dogecoin. Mnozí ho za podporu DOGE kritizovali, ale miliardář si z toho nic nedělá a včera na Twitteru napsal, že nakoupil nějaké DOGE svému malému synovi. Zajímavostí je, že vývojáři Dogecoinu již v reakci na poslední vývoj oznámili, že se postarají o aktualizace, které budou zaměřené jak na škálovatelnost, tak i na to, aby dohnali veškeré aktualizace Bitcoinu, které se zde odehrály od poslední aktualizace softwaru Dogecoin Core, která byla provedena 8. listopadu 2019.

Vyhněte se hostovaným krypto peněženkám

Freewallet jako jedna ze služeb, které nabízejí hostovanou krypto peněženku, neuspěla při snaze zapojit Elona Muska do své marketingové kampaně. V reakci na to Musk poznamenal:

„Za každou cenu byste se měli vyhnout jakékoli krypto peněžence, která vám neposkytne vaše soukromé klíče.”

Hodleři často využívají řadu peněženek. Zejména pokud držíte i jiné kryptoměny než Bitcoin, tak se zpravidla nevyhnete použití vícero peněženek, kromě klasické hardwarové peněženky, kde si většina hodlerů drží své BTC. Důležité je mít ke každé peněžence bezpečně ulženou zálohu (SEED

) a držet se hesla „not your keys, not your coins” (když nemáte privátní klíče, nejsou to vaše mince).

Reakce

Freewallet na kritiku reagovala s tím, že lidé sice věří v soukromé peněženky, ale stejně mnozí drží kryptoměny na burzách. Cointelegraph navíc nedávno informoval, že 92 % institucionálních investorů údajně ponechává své kryptoměny na burzách. Problémem burz jsou především možné hacky, přičemž také v roce 2020 nejméně jedna z nejznámějších burz – Kucoin – utrpěla cca 275milionový ($USD) hack. Freewallet uvádí:

„Lidé, kteří říkají „drž se dál od Freewallet,“ vyjadřují předsudky vůči custody peněženkám, protože věří, že „skutečná“ blockchainová peněženka má ponechat správu soukromých klíčů uživateli (ne). Existují však i jiné služby (například burzy), které mají přístup k soukromým klíčům uživatelů.“

TIP: Co je SEED, jak funguje a kam ho uložit: Pro nováčky

Závěr

HODL je doprovázen étosem o soukromých peněženkách a možnosti být svou vlastní bankou. Některým službám a třetím stranám tento ideál příliš nevyhovuje a samoobslužné peněženky se navíc staly předmětem pozornosti vlády, zejména ve Spojených státech, ale i např. v Rusku. Vlastnictví privátních klíčů je však stále jednou z největších výhod digitálních měn, protože když vlastníte BTC, jste vlastníkem skutečně vy.

 

DeFi může vést ke změně paradigmatu ve finančním odvětví, píše se na stránkách FED St. Louis

Nová teorie navrhuje, že Satoshi Nakamoto zanechal stopy k odemknutí svého milionu Bitcoinů

Největší boom altcoinů v historii nastal, říká zakladatel DataDash Nicholas Merten: Seriál TNT

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *