Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

DeFi může vést ke změně paradigmatu ve finančním odvětví, píše se na stránkách FED St. Louis

Jedna z 12 regionálních bank centrálního bankovního systému USA – FED St. Louis – vydala zprávu ohledně DeFi. Decentralizované finance mají potenciál zamíchat karty ve finančním odvětví!

DeFi změní paradigma ve finančním sektoru

FED St. Louis zveřejnil zprávu analyzující potenciál decentralizovaného financování (DeFi). DeFi je všeobjímající termín zahrnující nástroje, které chtějí ve finančním odvětví nastolit decentralizaci, automatizaci a odstranění prostředníků. V zásadě jde o moderní digitalizovanou alternativu tradičních finančních služeb, jako je obchodování, půjčky, lending, deriváty či pojištění…

Zprávu vypracoval Fabian Schär, profesor na univerzitě v Basileji, který se specializuje na technologie distribuované účetní knihy a fintech. Uvádí, že ačkoli DeFi je stále velmi malým trhem, rychle roste. 

„Velkolepý růst těchto aktiv spolu s některými skutečně inovativními protokoly naznačuje, že DeFi se může stát relevantní v mnohem širším kontextu a vyvolat zájem mezi tvůrci politik, výzkumníky a finančními institucemi.”

Z výzkumu dále plyne, že:

„DeFi může vést ke změně paradigmatu ve finančním odvětví a potenciálně přispět k robustnější, otevřenější a transparentnější finanční infrastruktuře.”

Výhody (a nevýhody) digitální ekonomiky

Studie zveřejněná na stránkách FEDu říká, že ekosystém DeFi může zvýšit efektivitu, transparentnost a dostupnost finanční infrastruktury a vytvořit jedinečné nové služby ve finančním sektoru. Poukazuje na prudký rozvoj digitální ekonomiky a neustálý přísun kapitálu do protokolů decentralizovaných financí. Naráží však také na některá úskalí a nebezpečí

.

„Chytré smlouvy mohou mít problémy se zabezpečením, které mohou umožnit nezamýšlené použití, a problémy se škálovatelností omezují počet uživatelů. Výraz „decentralizovaný“ je navíc v některých případech klamný. Mnoho protokolů a aplikací používá externí zdroje dat a speciální administrátorské klíče ke správě systému, provádění inteligentních upgradů smluv nebo dokonce k provádění nouzových vypnutí.“

Pokud se však tyto problémy budou řešit, Schär píše, že DeFi by mohly znamenat doslova transformaci ve finančním průmyslu. Jsme tedy společně při zrodu něčeho, co má i podle výzkumu jedné z největších centrálních bank na světě potenciál změnit samotný finanční systém.

 

Nová teorie navrhuje, že Satoshi Nakamoto zanechal stopy k odemknutí svého milionu Bitcoinů

Největší boom altcoinů v historii nastal, říká zakladatel DataDash Nicholas Merten: Seriál TNT

Bitwise přichází s fondem “Crypto Innovators ETF”, které by SEC neměla odmítnout

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *