Bitwise přichází s fondem “Crypto Innovators ETF”, které by SEC neměla odmítnout

0
etf, sec, kočka, pes, komise, regulace, bitcoin, žádost, fond, ETF, Crypto Innovators ETF

Crypto Innovators ETF… Společnost Bitwise vymyslela ETF, které by neměl být problém prosadit i přes vytrvalé zamítání všech bitcoinových burzovně obchodovatelných fondů ze strany SEC.

Bitwise Crypto Innovators ETF přichází

Načasování? Bull market! Pravděpodobnost schválení? Velká… Bitwise, jeden z největších světových správců fondů pro kryptoměny, podal nový prospekt u Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC). Bitwise na to jde velmi chytře a konečně to vypadá na první ETF napojené, byť nepřímo, na Bitcoin, které bude schválené.

Crypto Innovators ETF bude sledovat výkon indexu Bitwise Crypto Innovators Index. Ten bude sestávat primárně (ze 70 %) ze společností, které získávají více než 75 % svých výnosů z krypto sektoru nebo které mají více než 75 % svých čistých aktiv držených v kryptoměně. Zbytek tvoří společnosti s velkou kapitalizací, které mají “specializovanou obchodní iniciativu“ zaměřenou na kryptoměny.

Další informace o vznikajícím fondu

Jak již bylo řečeno, ETF Crypto Innovators od společnosti Bitwise nemá být přímo podložen Bitcoinem, ale přesto je na kryptoměny velmi silně zaměřen a navázán. Navrhovaný burzovní fond nebude in vestovat do kryptoaktiv přímo ani prostřednictvím derivátů. Taktéž nebude nijak spojen s žádnou počáteční nabídkou mincí (ICO

Advertisement
, IEO..). Právě díky tomu se zdá být jeho schválení prakticky jisté.

Podle prospektu patří mezi krypto inovátory:

  • digitální obchodní platformy, správci a peněženky,
  • poskytovatelé finančních služeb využívající kryptoaktiva nebo blockchainovou technologii,
  • finanční instituce sloužící klientům zapojeným do prostoru digitálních aktiv a
  • poskytovatelé služeb blockchainové infrastruktury…

Dále se v dokumentu podaném u SEC uvádí:

„Termín Crypto Innovators‘ se obecně vztahuje na společnosti, které poskytují služby a obchodují v segmentu ekonomiky zaměřeném na kryptoměny a technologii distribuované účetní knihy [DLT].“

Dozrál čas na Crypto Innovators ETF

Tentokrát se již komise pro cenné papíry a burzy spojených států nemá na co vymluvit. Tradiční investoři se zřejmě konečně dočkají a do Bitcoinu a kryptoměn se zapojí pomocí ETF. První kryptoměnové ETF schválené SEC bude zřejmě fond, ve kterém sice nebudou kryptoměny, ale budou zde burzy, bude zde krypto byznys, zapojené instituce a společnosti typu MicroStrategy, které do Bitcoinu a kryptoměn investovaly ve velkém.

TIP: Bitcoin má 12 let; XRP investory decimuje SEC; VanEck obnovuje boj o ETF: Příběhy týdne

Závěr

V lednu 2020 správce fondů Bitwise odložil svoji dlouholetou žádost o bitcoinové ETF. V té době společnost uvedla, že plánuje znovu podat žádost „ve vhodnou dobu.“ Ten čas právě dozrál, protože na palubu bitcoinového vlaku naskakuje stále více společností a institucí.

 

Poprvé v historii Bitcoin překonal 1 milion korun! Obrovský milník se stal skutečností

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Tesla koupila Bitcoin za 1,5 mld. $ – překonal 44 tisíc dolarů! Elon Musk a Snoop Dogg shillují Dogecoin; Ether CME futures spuštěny: Příběhy týdne

Člen skupiny Linkin Park prodal svůj první NFT token za 30 tisíc $ a výtěžek věnoval na charitu

Advertisement

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *